17 bin öğretmene kadro müjdesi

adminGenel0 Yorum 228 Kez Okundu22 Ocak 2012

Ankara’da anaokulu ve ilköğretim öğrencilerine karne veren Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, şubat ayında 17 bin öğretmen alacaklarını müjdeledi. Dinçer, “17 bin öğretmen kadrolu olarak alınacak. Bu atama Şubat ayında eğitimin başlamasından hemen önce yapılacak” dedi

Milyonlarca okul öncesi ve ilköğretim öğrencisi karne alma sevinci yaşarken, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’den dün atama bekleyen öğretmenlere müjde geldi. Dinçer, şubat ayında 17 bin öğretmeni kadroya almaya karar verdiklerini açıkladı.

ŞUBATTA BAŞLAYACAKLAR

ogretmen atamalariMilli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, dün 2011-2012 eğitim öğretim yılı ilk yarısının sona ermesi nedeniyle Ankara MEV Gökkuşağı Eçem Anaokulu ve İlköğretim Okulu’nda düzenlenen karne törenine katıldı. Bakan Dinçer, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. 17 bin öğretmen atayacaklarını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, “17 bin öğretmenimizi Şubat ayında atayacağız. İkinci dönemin başına hemen yetiştirecek şekilde bürokratik işlemleri tamamlayacağız. Arkadaşlarımız bunun için çalışacaklar. Öğretmelerimizi bu süreçte alacağız’ şeklinde konuştu. Dinçer, 17 bin öğretmenin tamamının kadrolu olarak alınacağını vurgulayan Bakan Dinçer, “Hangi branşlarda öğretmen atanacak” yönündeki bir soruya ise “Branşlar ve iller, çok yakında yayımlanacak klavuzda yer alacak” yanıtını verdi. Öğrencilere de karne veren Bakan Dinçer, tek tek öğrencilerle sohbet etti. Bir öğrencinin engelli arkadaşları için daha fazla okul açılmasını istemesi üzerine Dinçer, “Siz hiç merak etmeyin, onlar için özel meslek liseleri açacağız” dedi.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , ,

17 bin öğretmene kadro müjdesi Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.