23-24 Nisan İlkokul ve Ortaokullar Tatil Olacak Mı?

adminEğitim0 Yorum 541 Kez Okundu17 Nisan 2013

Türkiye 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşıyor24 Nisan 2013 tarihinde okullar tatil olacak mı ? 23-24 Nisan Okullar Tatil mi? Kaç Gün Tatil? 23 Nisan 2013 Öğrencilerin ve velilerin merak ettiği bir konuda açıklamaya yapalım. 23 Nisan Çocuk Bayramı Salı gününe denk geliyor.  24 Nisanresmi tatil olacak mı, okullar tatil mi, Okullar kaç gün tatil olacak?

23 Nisan Resmi tatil olduğundan haliyle resmi kurumlar tatil olacak. Yine okullarda 23 Nisan’da tatil. Resmi kutlama programı olan ilkokul ve ortaokullarda öğrenciler ve öğretmenler bu kutlamalara katılacak. Öte yandan Ortaöğretim (Lise) öğrencileri için 23 Nisan’da kutlama programı olmadığı için onlar tatili evlerinde geçirecekler.  Liselere 23 Nisan tatil mi, 23 Nisan okullar tatil olacak mı

İlkokul ve Ortaokul Öğrencilerine 24 Nisan da Tatil !

İlkokul ve ortaokullar 23 Nisan kutlamalarında görev aldıkları için, eğitim öğretime hazır gelme açısından 24 Nisan’da da tatil yapacak. Ancak lise öğrencileri 24 Nisan’da okula gideceklerdir. Haliyle 24 Nisan sadece ilkokul ve ortaokul öğrenci ve öğretmenlerine tatil olacak

Yeni yönetmeliğe göre,  23 Nisan törenlerinde stadyum kutlaması yapılmayacak ve devlet büyüklerinin koltuklarına çocukların oturtulması uygulaması da kaldırılıyor.

23 Nisan çocuk bayramlarında geleneksel hale gelen Cumhurbaşkanı, Başbakan gibi devlet koltuklarına çocukların oturtulması uygulaması bu yıldan itibaren kaldırıldı.

Geçen yıl 5 Mayıs’ta yürürlüğe giren milli bayram kutlama yönetmeliği, bu yıl ilk kez 23 Nisan’da uygulanacak. Yeni yönetmeliğe göre 23 Nisan’da stadyum kutlaması da yapılmayacak. Her yıl Başkent’te 19 Mayıs Stadyumu’nda binlerce öğrencinin katıldığı gösteriler bu yıl yapılmayacak. Bu yıl Ankara Valiliği, gündüz Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda ve Gençlik Parkı’nda tüm vatandaşların katılacağı bir gösteri ve şenlik hazırlığı yapıyor. Yeni yönetmelikle, Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı ve devlet protokolünün katıldığı 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı resmi töreni de tarihe karıştı. Her 19 Mayıs’ta sergilenen Samsun’dan getirilen bayrak ve toprağın teslimi gibi uygulamalar da yapılmayacak.

23 Nisan’da okullar tatil edilecek mi?

23 Nisan bu yıl Salı gününe denk geliyor. Bu nedenle okulların bir gün süreyle tatil edilmesi bekleniyor. Bakanlıktan henüz resmi bir açıklama gelmedi.

İlköğretim Kurumları Yönetmeliğine Göre Resmi Tatiller

İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde resmi tatillere ilişkin hüküm aşağıdaki gibidir.

Resmî Tatil Günleri

Madde 11 — Resmî tatil günleri şunlardır:

a) Cumhuriyet Bayramı (28 Ekim öğleden sonra başlar, 29 Ekim günü tören yapılır ve akşamı sona erer).

b) Yılbaşı tatili (1 Ocak günü).

c) Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, (23 Nisan günü törenden sonra başlar. 24 Nisan akşamı sona erer).

d) Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı (19 Mayıs günü törenden sonra başlar ve 20 Mayıs günü akşamı sona erer.).

e) Zafer Bayramı (30 Ağustos günü).

f) Ramazan Bayramı (Arife günü saat 13.00’te başlar 3,5 gündür).

g) Kurban Bayramı (Arife günü saat 13.00’de başlar 4,5 gündür).

h) Mahalli kurtuluş günü (1 gün).

Etiketler: , , , , , , ,

23-24 Nisan İlkokul ve Ortaokullar Tatil Olacak Mı? Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.