Açalya Samyeli: Bana insan irisi diyorlardı – Foto

adminMagazin0 Yorum 220 Kez Okundu3 Haziran 2012

Açalya Samyeli: Bana insan irisi diyorlardı - Foto

Miss Turkey 2012 güzeli Açalya Samyeli Danoğlu, uzun boyu ve kilosu nedeniyle lisedeki lakabının ‘İnsan İrisi’ olduğunu söyledi; “Moralimi bozmaya çalışan insanlar oluyordu ama aldırmıyordum: Yaz başında 80 kiloydum. Diyetle 75’e indim. Kamp sürecinde 5 kilo verdim. Özgüven ve disiplinle kazandım.” dedi.

Miss Turkey 2012 güzeli Açelya Samyeli Danoğlu

1,85 cm boyundaki Açalya Samyeli, yarışmaya 70 kilo olarak katılıp kampta 5 kilo vererek kraliçe olduğunu söyledi. İşte Danoğlu’nun o açıklamaları:

80 KİLODAN 65’E DÜŞMÜŞ

”Yarışmayı düzenleyenler sürekli özgüvenimin eksikliğini söylüyordu. Biraz onun üstüne gitmem gerekiyordu. 40 günlük kamp sürecinde özgüven ve disiplin kazandım. Son haftalarda birinci olabilirim diye düşünüyordum.

Kampta 70 kiloydum. Ayça Kaya’nın önderliğinde az yiyerek 5 kilo verdim. Yaz başında 80 kiloydum. Diyetlerle bir kaç ayda 15 kilo verdim. Yarışmaya katılmaya planladığımda 75 kiloydum. O süreçte de kilo vermeyi başardım. Babam ve annem yarışmaya katılmamı çok istiyordu. Hatta annem katılmazsan gözüm açık gider diyordu. İstanbul Üniversitesi’nde Çevre Bilimi okuyorum. Bu misyonu taşımak istedim.

ARZUM VE AZRA’YA BENZETİLMİŞ

Kampta hal ve hareketlerimden dolayı hocalarım beni Arzum Onan ve Azra Akın’a benzetiyorlardı. Lise yıllarımda boyum uzun diye moralimi bozmaya çalışanlar oluyordu. Yanımda durma diye takılanlar da, insan irisi diyenlerde oluyordu. Ben boyumun uzun olmasını hiçbir zaman dezavantaj olarak görmediğim için moralimi hiç bozmuyordum.”

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Açalya Samyeli: Bana insan irisi diyorlardı – Foto Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.