Ağrı’da PKK yine imam öldürdü

adminGüncel0 Yorum 170 Kez Okundu22 Mayıs 2012

Ağrı'da PKK yine imam öldürdü

Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesi’ne bağlı Yaygınkurt Köyü İmamı Mehmet Uzun, evinde eşi ve çocuklarının gözü önünde kurşun yağmuruna tutuldu.

CEMAAT PKK HESAPLAŞMASI

Daha önce Şırnak’ın İdil ilçesinde  imam M. Emin Hezer Adıbelli öldüren PKK yine bu bölgede cemaate mensup dersaneleri molotoflamış birçok öğrencinin yaralanmasına sebep olmuştu.

İMAMLAR AYNI YÖNTEMLE ÖLDÜRÜLDÜ

Taraf Gazetesi’nden Recep Çirik’in haberine göre, Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesi’ne bağlı Yaygınyurt Köyü’nün imamı Mehmet Uzun, eşi ve üç çocuğunun gözleri önünde öldürüldü. Daha önce Hâkkari’de Aziz Tan isimli bir imam,  PKK’lılar tarafından cemaatçi olduğu iddiasıyla infaz edilmişti.

Mehmet Uzun’un da Aziz Tan’a benzer şekilde vurularak öldürülmüş olması, “yine PKK mı yaptı?” sorusunu akıllara getirdi. Yaygınyurt Köyü’nde imamlık yapan otuz yedi yaşındaki Mehmet Uzun, akşam 22.30 sularında evinin önünde kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kurşun yağmuruna tutuldu.

EŞİ VE ÇOCUKLARININ GÖZÜ ÖNÜNDE ÖLDÜRÜLDÜ

Konya nüfusuna kayıtlı olan Çumra İmam Hatip Lisesi mezunu Mehmet Uzun, olay yerinde yaşamını yitirirken eşi ve çocuklarının da bu kanlı infaza tanıklık ettikleri öğrenildi. Özellikle kafasına ateş edilen Uzun’u öldüren kişi ya da kişiler kaçarken cenaze önce Doğubayazıt Devlet Hastanesi Morguna, oradan da otopsi için Trabzon Adlî Tıp Kurumu’na gönderildi. Buradaki işlemlerin ardından Mehmet Uzun’un naaşı Konya’da toprağa verilecek. Kaçan saldırganların yakalanması için Doğubeyazıt İlçesi’nde geniş çaplı operasyon başlatıldı. Olayın Hakkâri’deki infaz gibi PKK tarafından yapılıp yapılmadığı konusunda bir bilgi edinilemezken soruşturma çok yönlü olarak sürdürülüyor.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Ağrı’da PKK yine imam öldürdü Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.