AK Partili başkandan partisine sert eleştiri

adminGüncel0 Yorum 176 Kez Okundu4 Temmuz 2012

AK Partili başkandan partisine sert eleştiri

Ankara Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, partisinin politikalarını sert bir dille eleştirdi. Tiryaki, ‘İşi ehline vermiyoruz. En olmaması gereken adamlar Vali yapıldı. Milli Eğitim’in yapamadığını ben yapıyorum’ dedi.

EN OLMAMASI GEREKEN ADAM VALİ OLUYOR

Tiryaki, özellikle merkezi yönetimin atadığı valileri eleştirerek ‘Güzel giden şeyler böyle ustalık dönemlerinde sıkıntılı olmaya başlıyor. Çıta yükselince üzerine koymak daha riskli. Bizim vali arkadaşlar vardı. Diyelim ki 10 tane adam var. Onların hangisi vali olması lazımsa bir bakıyoruz en olmaması gereken adam vali olmuş’ dedi.

20 TANE OKUL YAPTIRDIM

Görevlendirilen kişilerin her zaman işlerinin ehli olmadığı eleştirisinde bulunan Tiryaki, ‘Altındağ Belediyesi’nin su alacak parası yoktu. 100 trilyon borcu vardı. Şu anda 20 tane okul yaptırıyoruz. Şunun için söylüyorum. Türkiye’de insanlar emaneti ehline veremiyor. Bizim dinimizin gereğidir.’ şeklinde konuştu.

BENİM TARİKATIM BENİM CEMAATİM..

‘Benim adamım, o benim tarikatım, öbürü benim cemaatim, öbürü bilmem ne sonra memleketin haline bak. Belediye başkanı seçerken belediye başkanı seçersin. Ne hemşehri derneğine bir adam seçiyorsunuz, ne bilmem ne okul müdürü seçiyorsunuz’ diyen tiryaki Milli Eğitim Bakanlığı’nın çalışmalarını eleştirerek, ‘İşte bakın burası Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti. Baksanıza kaç tane başkent var böyle. Gidin bir bakın. Şu anda Ankara’da sınıflar 60 ortalamasına sahip. 60 kişi. Yok böyle bir şey. Spor salonu yok, yüzme havuzu yok’ dedi.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

AK Partili başkandan partisine sert eleştiri Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.