Akbank’a ‘En İyi Rapor’ ödülü!

adminEkonomi0 Yorum 136 Kez Okundu22 Ağustos 2012

Uluslararası halkla ilişkiler platformu LACP (League of American Communications Professionals – Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi), Akbank 2011 yılı Faaliyet ve Sürdürülebilirlik Raporlarını yılın en iyi raporları olarak seçti.

“Faaliyet ve Sürdürülebilirlik Raporları Ödülleri”nin zirvesi olarak da tanımlanan ödülü, bankacılık ve finansal kuruluşlar kategorilerinin her ikisinde de Türkiye adına “Dünyanın En İyi Faaliyet Raporu” seçilen Akbank 2011 Yılı Faaliyet Raporu kazandı. Aynı yarışmada Akbank 2011 Yılı Sürdürülebilirlik Raporu ile de “Dünyanın En İyi Sürdürülebilirlik Raporu” ödülüne layık görüldü.

5.500 RAPOR DEĞERLENDİRİLDİ
24’ü aşkın ülkeden 5.500’ün üzerinde faaliyet ve sürdürülebilirlik raporunun değerlendirildiği 2011 yılı yarışmasında Akbank, Gönüllülük temalı 2011 Faaliyet Raporu ve 2011 Sürdürülebilirlik Raporu ile en yüksek ödül olan Platin ödüllerinin sahibi oldu. Akbank’ın 2011 Faaliyet raporu tüm sektörleri içeren “Dünyanın En İyi 100 Faaliyet Raporları” sıralamasında da 14. sırada yer aldı. Akbank, 2011 ödülleri kapsamında yapılan değerlendirmede faaliyet ve sürdürülebilirlik raporları ile toplamda 100 üzerinden 99 puan aldı. Akbank ayrıca ödüllere başvurduğu basılı, online faaliyet raporları ve sürdürülebilirlik raporlarının tümüyle “Dünyanın En İyi 100 Faaliyet ve Sürdürülebilirlik Raporları” sıralamasına seçilerek çok önemli bir başarıya da imza attı.

Türkiye’yi uluslararası platformlarda temsil etmekten mutluluk duyduklarını kaydeden Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, “Finansal performansımızın yanında, etik, çevresel, sosyal ve ekonomik önceliklerimizin de bankamızı geleceğe taşıyacak önemli unsurlar olduğuna inanıyoruz. Bu vizyonla Kurumsal Sosyal Sorumluluk alanında fark yaratan çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Kurumsal Sosyal Sorumluluk faaliyetlerimizin çatısı altında Akbanklılar da kendi inisiyatifleriyle toplumsal sorunların çözümüne katkı sağlamaya yönelik gönüllülük faaliyetleri içinde yer alıyor. Gönüllülerimizin bankamızın koordinasyonundaki bu çalışmaları 2011 Faaliyet Raporumuz’un ana temasını oluşturdu. Bu çalışmalarımız ayrıca Sürdürülebilirlik Raporumuz’da da ayrı bir bölüm olarak yer aldı. Gönüllülük ve Sürdürülebilirlik alanındaki faaliyetlerimiz LACP tarafından yapılan değerlendirmelerde, ‘Dünyanın En İyi Faaliyet ve Sürdürülebilirlik Raporu’ ödüllerini kazanmamızda önemli rol oynadı. Bu vesileyle başta ülkesi için fark yaratan çalışmalara imza atan çalışanlarımıza olmak üzere, bizi başarılara taşıyan hissedarlarımız ve diğer paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Anahtar Kelimeler akbank, yılın en iyi raporları ödülü, rapor ödülü, Hakan Binbaşgil, LACP

Etiketler: , , , ,

Akbank’a ‘En İyi Rapor’ ödülü! Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.