Akman: Oyuncular birbirine kenetlenmişti

adminSpor0 Yorum 386 Kez Okundu6 Aralık 2012

Galatasaray’ın eski futbolcusu Ayhan Akman, 2000 yılındaki oyuncuların takımda bir bütün olduğunu söyledi.

Sarı – kırmızılı eski oyuncu Akman, 300 taraftar ile Kanyon sinemalarında Galatasaray’ın deplasmanda Braga ile oynadığı karşılaşmayı izledi. Galatasaray’ın alt yapısında antrenörlük yapmaya başlayan Ayhan Akman, daha yolun başında olduğunu, orada güzel şeyler öğrenip ve Türk futboluna destek verip başarılı gençler kazandıracağını belirtti.

Avrupa’daki futbolu da takip ettiğini ifade eden Ayhan Akman, fırsat buldukça Avrupa’ya çıkmak istediğini ve son zamanlarda uygulanan yeni sistemleri yakından görmek istediğini kaydetti. Ayhan Akman, teknik direktörlük hayalinin hep olduğunu ama ne zaman kendinde o donanımı görürse o zaman yapacağını söyledi. Akman, “Antrenörlük tabiki hedefimiz ama inşallah ilk önce kendimi bu konuda yeterli donanıma geldikten sonra yapmayı düşünüyorum. Şu an futbolculuk da teknik direktörlük de çok farklı, bizler her ne kadar üst düzey futbol oynasak da teknik direktörlük apayrı bir meslek. Bunun ince noktalarını öğrenip inşallah Türk futboluna hizmet etmeyi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Galatasaray’ın UEFA Kupası’nı aldığı 2000 yılındaki oyuncuların birbirine kenetlendiğini kaydeden Akman, “İki sene önce yaşadığımız sıkıntılı bir dönemden sonra Fatih hocanın gelmesiyle beraber gerçekten geçen sene yakaladığımız çok önemli bir şampiyonluk var. Bu sene de hem ligde göstermiş olduğu Galatasaray’ın performansı, hem de Avrupa’da Şampiyonlar Ligi’nin son maçına kadar hedefinde kalması bence önemli bir gösterge. Tabi ki de 2000 yılında orada oynayan oyuncular birbirlerine çok alışmışlardı, çok deneyimli bir ekip olmuşlardı. Türkiye’nin en iyi takımlarından bir tanesiydi. Şimdi bu ekip oluşturulabilir ama bunun da zamanı var tabi ki. Fatih hocamızın zamanla onu oluşturacağına inanıyorum” diye konuştu.

CHA

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Akman: Oyuncular birbirine kenetlenmişti Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.