Arınç, Alevilere yapılan saldırıyı kınadı

adminGüncel0 Yorum 152 Kez Okundu21 Mart 2012

Arınç, Alevilere yapılan saldırıyı kınadı

Arınç, Twitter’daki hesabı üzerinden yaptığı değerlendirmede, bugün Afganistan’da şehit düşen 12 askerin devlet töreniyle ebediyete uğurlandığını belirterek, bir kez daha başsağlığı dileğinde bulunduğunu belirtti. Arınç, Twitter’da şu mesajları verdi:

”Arkadaşlar bugün bir konuya daha dikkat çekmek istiyorum. O da Avrupa’da yabancılara yönelik ırkçı saldırılar”

”Dün Fransa’nın Toulouse kentinde Yahudi okulu önünde çocukları hedef alan saldırıda 3’ü çocuk, 4 kişi öldürüldü”

”Geçtiğimiz hafta da, yine aynı kentte bir askeri üs saldırıya uğramış ve biri Karayip ikisi Müslüman kökenli üç asker öldürülmüştü”

”Dün bir saldırı haberi de Avustralya’dan geldi. Melbourne kentinde bulunan vatandaşlarımıza ait Alevi Toplum Merkezi’ne Molotof kokteylli bir saldırı düzenlendi. Çok şükür bu saldırıda herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmadı”

”Özellikle çocuklara yapılan bu saldırıyı kınıyor, bir kez daha hangi etnik köken ve inanca sahip olursa olsun, ne amaçla yapıyorsa yapılsın terörü şiddetle lanetliyorum. Umarım kısa bir sürede saldırganlar bulunur ve adalete teslim edilir”

”Bu vesileyle Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde de yabancılara yönelik ırkçı saldırılara bir kez daha dikkat çekmek istiyorum. Tüm hükümetler yükselen ırkçı teröre karşı daha tedbirli olmalı, başta vatandaşlarımız olmak üzere tüm yabancıların can ve mal güvenliklerini sağlama konusunda ciddi tedbirler almalıdır”

-”Olayda hayatlarını kaybeden çocukların ailelerine ve Fransa’daki Musevi toplumuna başsağlığı dileklerimi iletiyorum.”

AA

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Arınç, Alevilere yapılan saldırıyı kınadı Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.