Arınç, Rojin’den özür diledi

adminGenel0 Yorum 154 Kez Okundu7 Ocak 2012

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’in şarkıcı Rojin hakkındaki sözlerini değerlendirdi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ”TRT Genel Müdürümüz İbrahim Şahin’in Sanatçı Rojin’e yönelik sözleri son derece yakışıksızdır” dedi.

Arınç, yaptığı açıklamada, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’in bir toplantı sırasında sanatçı Rojin’e yönelik sözlerine ilişkin haberleri bugün gazeteden öğrendiğini söyledi.

“O SÖZLER ÇOK YAKIŞIKSIZ” 

Bunun üzerine bir araştırma yaptığını ifade eden Arınç, şunları kaydetti: ”Bir sivil toplum kuruluşumuz tarafından organize edilen bir çalışma toplantısında bu üzücü olay maalesef meydana gelmiş. TRT Genel Müdürümüz İbrahim Şahin’in Sanatçı Rojin’e yönelik sözleri son derece yakışıksızdır. Özellikle de kendisinin bulunmadığı bir ortamda halkın sevdiği kadın bir sanatçıya yapılmış olması, olayın başka bir vahim yanıdır. Bu talihsiz sözleri, incitici ve devletin bir bürokratının taşıdığı vakara yakıştıramadım. Zaten ben, bu haberlerinin basına yansımasından dolayı incineceğini düşündüğüm için Rojin’i telefonla aradım. Konuştuk. Son derece üzgün olduğunu gördüm. Kendisine bu talihsiz olaydan dolayı geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Umarım bu tarz üzücü olaylarla bir daha karşılaşmayız”

 

Etiketler: , , ,

Arınç, Rojin’den özür diledi Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.