Avcı çok pozitif bir insan

adminSpor0 Yorum 212 Kez Okundu23 Mayıs 2012

Avcı çok pozitif bir insan

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Milli Takımlar Komitesi Başkanı Selim Koray, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı’nın çok pozitif bir insan olduğunu vurgulayarak, ”Bunun futbola da pozitif olarak yansıyacağını düşünüyorum. Kendisi, önce gelişen, sonra da hedefe koşan bir takım yaratmak için çırpınıyor” dedi.

2014 Dünya Kupası Eleme Grubu hazırlıklarını sürdüren A Milli Takım, Avusturya, Portekiz ve Almanya üçgeninde gerçekleştireceği 5 özel maç için çalışırken, yurt dışı kampında millileri yalnız bırakmayan Selim Koray, federasyonun internet sitesine açıklamalarda bulundu. Koray, kamp yerinden övgüyle bahsederken, Brezilya’da düzenlenecek 2014 Dünya Kupası finalleriyle ilgili görüşlerini aktırdı.

”Brezilya yoluna adım adım bakmak lazım” diyen Koray, ”İlk önce önümüzde 5 hazırlık maçı var. Bu engelleri kayıpsız aşmalıyız. Maç özel diyerek küçümsemek bize yakışmaz. Önce Gürcistan, Bulgaristan, Finlandiya ile oynayacağız. Daha sonra da Portekiz ve Ukrayna gibi iki dev rakiple durumumuzu sınama şansı bulacağız. Uzun bir sezonu geride bırakmalarına rağmen tüm futbolcu arkadaşlarımız ve teknik kadromuz gayretle çalışıyor. Bu da, çalışmaları yakından takip eden biz yöneticileri mutlu kılıyor” ifadelerini kullandı.

”İSTEKLİ VE HIRSLIYIZ”
Ay-yıldızlı ekibin yeni teknik patronu Abdullah Avcı’nın çok pozitif bir insan olduğunu, bunun futbola da pozitif olarak yansıyacağını düşündüğünü kaydeden Selim Koray, ”Kendisi, önce gelişen, sonra da hedefe koşan bir takım yaratmak için çırpınıyor. Önündeki süre çok değil ancak ben, oyun felsefesini kısa süre içinde zaman içinde takıma yerleştireceğine inanıyorum” diye görüşlerini açıkladı.

Kamp bittikten sonra önlerinde 2 aylık bir süre daha olduğuna dikkati çeken Koray, ”Bu dönemi de futbolcu arkadaşların iyi geçirmesi lazım. Sonra tekrar Eylül ayında buluşacağız. Önemli maçlarımız var, Dünya Kupası elemeleri başlıyor. Yani takvim yoğun. Ama istekli ve hırslıyız. Bu önemli detay bizi 2014 Dünya Kupası yolunda avantajlı kılacak” dedi.

”HEM GELİŞİP, HEM YARIŞMACI OLMALIYIZ”
Milli takım kampında tecrübeli futbolcularla genç futbolcuların uyumunu mutlulukla izlediğini belirten TFF yöneticisi, ”Sanırım çok uzun bir dönemden bahsediyoruz. Şimdiden nasıl olacağını öngörmek zor. ‘Turnuva takımı olabilir miyiz?’ diyoruz ama o kadar zamana yayılmış bir turnuvadan bahsediyoruz. Önümüzde önce grup eleme maçları var. Süreç çok uzun, turnuva değerlendirmesinde bulunmak kolay değil. Hem gelişip, hem yarışmacı olmalıyız. Belli bir futbol anlayışını ve belli bir kadroyu oturtmak çok önemli. Sürekli değişiklikler sıkıntı yaratabilir. Ben teknik konulara fazla girmem, bunlar hocanın inisiyatifinde olan şeyler.” dedi.

SELİM KORAY: MİLLİ TAKIM TARAFTARI KESİN OLMALI
TFF Milli Takımlar Komitesi Başkanı Selim Koray, milli takım taraftarlığı konusunda ise ”Milli Takım taraftarı kesin olmalı. Bunu biz yöneticilerin geliştirmesi lazım. Milli takım taraftarlığı 1-2 maçta olabilecek bir şey değil. Ciddi sabırlı ve uzun süreçte başarılı olursak taraftar da başarının peşinden gelecek ve aidiyet duygusu çoğalacaktır. Tabi bu süreçte medya bizle birlikte olmalı, bizle birlikte ilerlemeli. Bu takım Türkiye’nin takımı, herkesten destek beklememiz normal. Travma dolu bir yıldan sonra medya bize daha çok destek vermeli. Yoğun bir sezon geçti. Elbette herkes yorgun ancak fazla maçların oynanmasının futbolcuları etkilediğini sanmıyorum. Oyuncularda fiziksel bir yorgunluk yok, belki psikolojik olabilir. Ancak o da bu güzel ortamda sona ermiştir.” ifadelerini kullandı.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Avcı çok pozitif bir insan Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.