Avcı’dan Play-Off kalkacak sinyali

adminSpor0 Yorum 168 Kez Okundu15 Mayıs 2012

Avcı'dan Play-Off kalkacak sinyali

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, İstek Özel Acıbadem Okulları’nda düzenlenen ”Yükselen Değerler” konulu panelde, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

SÜPER FİNAL DEVAM EDECEK Mİ?

Bu sezon uygulanan Süper Final’in gelecek sezon da devam edip etmeyeceği sorusuna Avcı, ”Alışık olduğumuz düzen vardı. Bu sezon 40 maç oynandı. Sanki eski statüye dönülecekmiş gibi duruyor” yanıtını verdi.

“DERBİDEKİ OLAYLAR ÜZÜCÜ”

Öğrencilerin, derbi maç ve sonrasında yaşananlarla ilgili sorusu üzerine Avcı, ”Bana maç öncesinde sordular. Skor tahmin edemeyeceğimi belirtip bir hayalim olduğunu söylemiştim. ‘Türkiye’nin iki önemli kulübü karşılaşıyor, biri şampiyon olacak. Kaybedenin, kazanan takımı alkışlayacağı ve buna da taraftarın destek vereceği bir ortam hayal ediyorum’ dedim. Avrupa’da küme düşen takımı, seyircisi alkışlıyor. Bizim de bunu yakalamamız gerekir” dedi.

Olaylarla ilgili fazla yorum yapmayan Avcı, ”Yaşanan olaylar üzücü ve iki gün boyunca televizyon seyretmedim. Olmasa iyi olurdu” ifadelerini kullandı.

Avcı, bir öğrencinin maçın ilk yarısında Fenerbahçe’nin sayılmayan golüyle ilgili sorusu üzerine, ”Hakem buna gol verse de vermese de tartışmalara açık olacaktı. Sanki verdiği karar doğru gibi duruyor” dedi.

GERGİNLİK MİLLİ TAKIMA YANSIR MI?

Bu sezon sahada futbolcular arasında gerginlikler olduğu, bunun milli takıma yansıyıp yansımayacağı sorusuna Avcı, ”Oyuncularımızın geldiği nokta, futbolun en tepesindeki nokta. Milli takıma gelince herkes işine odaklanacak. Hepsi genel anlamda arkadaşlar. Gerginlikler o an olabiliyor, bunun milli takıma yansıyacağını düşünmüyorum” cevabını verdi.

BU SEZON GÖZE BATAN FUTBOLCULAR

Abdullah Avcı, bu sezon Süper Lig’de göze batan oyuncularla ilgili bir soru karşısında da, ”İyi oyuncular oldu. Tek bir oyuncunun üzerine odaklanmamalı. Galatasaray’da Semih, Emre görev aldı. Fenerbahçe’de özellikle son maçlarda Bekir inanılmaz bir performans sergiledi. Beşiktaş’ta Cenk iyiydi. Anadolu kulüplerinde çıkış yapan futbolcular var. Bunların sayısının artmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

”KADROYU YARIN AÇIKLAYACAĞIM”

Abdullah Avcı, milli takım aday kadrosunu yarın sabah açıklayacağını söyledi.

15 gün içinde 5 hazırlık maçı yapmayı planladıklarını kaydeden Avcı, ”Bu sene futbol çok konuşulmadı. Umarım milli takımla birlikte herkes futbola döner” dedi.

Kadroya genç oyuncular alıp almayacağı sorusuna Avcı, ”Genç oyuncular var kadroda. 30 kişilik bir kadro açıklayacağım. Gençler de olacak tecrübeliler de” diye yanıt verdi.

”GENÇ OYUNCULARA ŞANS VERECEĞİM”

Yapacakları hazırlık maçlarında genç oyunculara da şans vermeyi düşündüğünü kaydeden Avcı, ”Pazar günü toplanıp, pazartesi günü yurt dışına çıkacağız. Gürcistan, Finlandiya, Bulgaristan, Portekiz ve Ukrayna ile oynayacağız. Biz Eylül ayındaki Hollanda maçına hazırlanıyoruz. İlk üç maçta değişik oyuncular kullanıp, son iki maçta kadroyu şekillendirmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

”TERİM, TÜRK ANTRENÖRLERİNİN ÖNÜNÜ AÇTI”

Avcı, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile ilgili görüşlerinin sorulması üzerine de, ”Fatih Hoca Türk futbol antrenörlerinin önünü açmış bir teknik adamdır. Kendisiyle iki kez çalıştım. Özellikle 1996’dan sonra başarıları Türk antrenörünün önünü açmıştır. Şimdi de aynı hırs ve heyecan içinde çalışıyor” dedi.

”2014’TE HEP BİRLİKTE OLACAĞIZ”

Milli takım teknik direktörü olarak hedefinin ne olduğu sorusuna Avcı, ”Son iki turnuvada yoktuk. 2014 Brezilya’da inşallah hep beraber orada olacağız. Öncelikli hedef bu. Ancak bir o kadar da kulüplerin altyapısını belli bir standarda getirmek isteğimiz var. Önemli bir gruptayız. Hollanda dünya futbolunda ilk üçte. İlk maçımızı Hollanda ile oynayacağız. Oradan iyi bir sonuçla dönersek, gitme şansımızın çok olduğunu düşünüyorum” dedi.

DEVŞİRME OYUNCULAR

”Devşirme futbolcuları milli takıma almayı düşünüyor musunuz?” sorusuna Avcı, ”Genç, bizden yetişmiş, kültürümüzü, felsefemizi bilen sporcular olursa kapımızı açarız ama günü kurtarmak için değil” cevabını verdi.

Futbolculuk döneminde Galatasaray ve Beşiktaş’ın istemesine rağmen, neden Rizespor’a transfer olduğu sorusu üzerine de Avcı, ”Rize’ye gitmeden Galatasaray ve Beşiktaş’tan teklif almıştım. 21 yaşındaydım. Transferlerde prosedürler vardı. Hatırlı sayıda siyasi insanlar devreye girebiliyordu, ayrıca ben de Rizeli’yim. Bir anda kendimi Rize’de buldum. Çok güzel anılarım oldu” şeklinde konuştu.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Avcı’dan Play-Off kalkacak sinyali Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.