Aydınlık gazetesi CHP’ye karşı

adminGüncel0 Yorum 178 Kez Okundu17 Temmuz 2012

Aydınlık gazetesi CHP'ye karşı

ENSONHABER.com / DETAY HABER   CHP’nin, Kılıçdaroğlu döneminde 4. kurultayı olan 34’üncü kurultayı bugün başladı ve iki gün sürecek. Gazetelerin ve yazarların gündemindeki Kurultay bugün Aydınlık gazetesine de manşet oldu.. Ama ne manşet. Kılıçdaroğlu’nu hedef alan gazete “KEMALİZM’E SON KURULTAY’I” manşetiyle çıktı.

PERİNÇEK’İN GAZETESİ CHP’YE KARŞI

Buram buram endişe kokan haberde “Kurultayın Kemalizm’den kaçışa ve partiyi temel ilkelerinden koparmaya hizmet etmesi endişeleri ağırlık kazanıyor.” sözleri dikkatlerden kaçmadı. Binnaz Toprak, Sencer Ayata, Sezgin Tanrıkulu, Erdoğan Toprak, Aydın Ayaydın gibi isimlerin fotoğraflarından bir kolaj hazırlayan gazete haberinde şu sözlere yer verdi:

HEDEF KEMALİZM’DEN UZAKLAŞMAK

Deniz Baykal’ın bir operasyon ile istifasının sağlanmasından sonra 22-23 Mayıs 2010’da göreve gelen Kemal Kılıçdaroğlu, muhalefetin “yerel seçimlere kadar ses çıkarmama” taktiği gereği, tek aday olarak girdiği 34. Kurultay’dan, ikinci kez Genel Başkan çıkacak. ‘Tek seçici’ olarak kendi kadrosunu kuracak Kılıçdaroğlu’nun yeni hedefinin, parti programında Kemalizm’den uzaklaşmayı ‘değişim’ olarak sunmak ve CHP’nin Avrupa Sosyal Demokrasi hareketine entegrasyonunu sağlamak olacağı bildiriliyor.

34. Kurultay’ın aynı zamanda, partinin, Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü gibi tarihi köklerinden kopma, uzaklaşma ve kaçış kurultayı olacağı belirtiliyor.

Etiketler: , , , , ,

Aydınlık gazetesi CHP’ye karşı Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.