Aykut Kocaman tartışması

adminSpor0 Yorum 178 Kez Okundu14 Mayıs 2012

Aykut Kocaman tartışması

Fenerbahçe’nin sahasında Galatasaray’a şampiyonluğu kaptırması Teknik Direktör Aykut Kocaman’ın geleceğini de bir anda tartışmaya açtı. “Yararlı olamadığımı hissettiğim an görevi bırakırım” diyen Kocaman’ın çarşamba günü oynanacak olan Türkiye Kupası final maçı ve hafta sonundaki Fenerbahçe Başkanlık seçimlerinden sonra kaderi çizilecek.
3 Temmuz süreci boyunca futbol takımını iyi idare eden, direnişi ve dik duruşu ile dikkat çeken, bu sayede camianın güvenini bir kez daha kazanan Kocaman’ın antrenörlük yöntemi ve oyuncu seçimleri ise ciddi şekilde eleştiri alıyor.
Son final maçında, Galatasaray’a karşı sahaya sürdüğü on biri tartışılan Kocaman’ın kupa finalinden sonra alacağı sonuca göre geleceğine yön vermesi bekleniyor. Özellikle Fenerbahçe taraftar siteleri Aykut Kocaman konusunda ikiye bölündü. Kocaman’ın özellikle Galatasaray’a karşı kaybetmesi ve takımın oynadığı kötü futbol sarı-lacivertliler’i çileden çıkardı. Kocaman’ın iyi bir Fenerbahçeli olmasına rağmen teknik adamlık konusunda yetersiz kaldığını savunan bir grup taraftar isyan bayrağı açtılar. Taraftarların bir kısmı da saha sonuçlarının o kadar önemli olmadığını, Aykut Kocaman’ı hiçbir kupaya değişmeyeceklerini dile getirdiler.
Fenerbahçe Yönetimi ise Kocaman’ın arkasında durmaya devam edecek. Ancak önümüzdeki hafta yapılacak seçimlerden çıkacak yeni yönetimin Kocaman ile ilgili bir tasarrufu olup olmayacağını zaman gösterecek.

KUPADA KİM OYNAYACAK

Şampiyonluğu kaybettikten sonra gözünü Türkiye Kupası’na çeviren Fenerbahçe’de Teknik Direktör Kocaman’ın Bursaspor’a karşı Ankara’da sahaya süreceği on bir şimdiden merak konusu oldu. Kocaman’ın kupada oynattığı kaleci Mert ve bazı yedek oyuncularla mı, yoksa lig finalinde yedek bankında oturttuğu Gökhan, Alex, Caner gibi as oyuncularla mı sahaya çıkacağı da gizemini koruyor. Futbolcularına bile maçlardan sadece bir saat önce kimi oynatacağını açıklayan Kocaman’ın bu kez nasıl bir tutum izleyeceği merakla bekleniyor. Derbide aldığı darbe nedeniyle sağ diz bölgesinde kemik ödemi ve ekleminde aşırı derecede kanama bulunan Bienvenu’nun tedavisine başlandığı bildirildi. Sakatlığı bulunan Moussa Sow’un tedavi ve çalışmalarını tesislerde sürdüğü kaydedildi.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Aykut Kocaman tartışması Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.