Başbakan Erdoğan’ın Kütahya konuşması

adminGüncel0 Yorum 168 Kez Okundu25 Kasım 2012

Kütahya’nın Altıntaş İlçesi’nde inşa edilen ve hedeflenen tarihten önce tamamlanan Zafer Havaalanı, bu gün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törenle hizmete giriyor.

Başbakan Erdoğan Zafer Havaalanı’nın açılış töreninde Savunma Sanayisinin katettiği mesafeye dikkat çekti.  Erdoğan “Uzun menzilli roketleri dışardan almıyor artık Türkiye’de üretiyoruz. İhtiyacımız olan gemileri de ülkemizde üretiyoruz. Aynı şekilde ATAK helikopterlerini Türkiye’de üretiyoruz önümüzdeki yıl seri üretime başlıyoruz. Mayınlara karşı korumalı kirpi adı verdiğimiz araçları yine milli sanayimiz ile Türkiye’de üretiyoruz. Artık başka ülkelerde değil burada Türkiye’de gerçekleştiriyoruz.” dedi.

AKÇAKALE’YE BOMBA ATARSAN SESSİZ KALMAYIZ

“Biz kendi ülkemizde istikrar refah istediğimiz kadar doğru orantılı olarak bölgemizde de istikrar güvenlik ve huzur istiyoruz. Biz her zaman barıştan yanayız, sorunların diyalog yoluyla istişare yoluyla çözülmesinden yanayız. Ancak ülkemizin güvenliğine yönelik bir tehdit olursa gereken tedbiri almaktan da asla çekinmeyiz. Birliğimize, toprak bütünlüğümüze refahımıza yönelik bir tehdit karşısında aslı sessiz ve tepkisiz kalamayız..” diyen Erdoğan, Atatürk’ün “Yurtta sulh cihanda sulh” sözünü hatırlattı. “Gazi Mustafa Kemal “yurtta sulh cihanda sulh” derken her halde Çanakkale’ye gelen düşmana da sulh demedi. Kurtuluş Savaşı bunun için yapıldı.” diyerek muhalefete tepki gösterdi. Akçakale’ye düşen top mermesiyle hayatını kaybeden 5 vatandaşa dikkat çeken Başabakan, “herhale bunun karşısında sessiz kalacak değiliz” dedi.

GAZZE’YE BOMBA YAĞARKEN BİZ SUSACAK MIYIZ

Gazze’de yaşanan zulme değinen Erdoğan, “Şimdi de Gazze’de çocukların üstüne bomba yağarken bize değmeyen yılan bin yaşasın deyip oturacak mıyız. Gazze halkı bir açıkhava hapisanesinde yaşarken, masum insanların üzerine namertçe bomba yağarken, Suriye halkı uçaklarla bombalanırken bize bunları seyretmek yakışır mı?” diye sordu.

MUHTEŞEM YÜZYIL TEPKİSİ

Muhalefet Sizin Gazze’de ne işiniz var? Suriye’de ne işiniz var diyor. Bizim görevimiz ne biz çok iyi biliyoruz. Biz ecdadımızın at sırtında gittiği her yere biz de gideriz. Ama bunlar ecdadımızı o Tv’lerde gördükleri Muhteşem Yüzyıl’daki gibi sanıyorlar. Biz öyle bir kanuni tanımadık. Bizim tanıdığımız Kanuni bu değildi. Onun ömrü at sırtında geçti. O diziyi yapan yönetmeni o diziyi yayınlayan kanalı da kınıyorum.

AYRINTILAR GELİYOR..

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: , , , , , , ,

Başbakan Erdoğan’ın Kütahya konuşması Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.