Bayram yarışında 3 genç kayboldu

adminGüncel0 Yorum 162 Kez Okundu30 Ağustos 2012

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü nedeniyle, Gelibolu’dan Lapseki’ye yüzerek geçmek için denize giren 3 gençten haber alınamıyor.

Çanakkale’de 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle ’Şehitlik ve Zafer Yüzüşü’ adı altında Gelibolu ile Lapseki arasındaki 6.5 kilometrelik parkuru yüzerek boğazı geçmek isteyen biri yerel gazeteci üç kişi, dalgalar arasında kayboldu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Çanakkale Rotary Kulübü tarafından bugün düzenlenen Çanakkale- Eceabat parkurunda Boğazı’ı Yüzerek Geçme Yarışları’nın kontenjanı dolduğu için kayıt yaptıramayan Lapsekili gazeteci 30 yaşındaki Mustafa Uçmaz ile Lapseki’de bir fabrikada çalışan 22 yaşındaki Ulvi Aygün ve işçi 21 yaşındaki Abdurrahman Esin, kendilerine ayrı kulvar belirledi. Çanakkale Valililiği’ne başvurarak Gelibolu- Lapseki arasından boğazı geçmek istediklerini söyleyen 3 yüzücüye güvenlik gerekçesiyle olumsuz yanıt verildi.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

İddiaya göre Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan izin alan 3 yüzücü, bir tekne refakatında Gelibolu Limanı’ndan saat 12.30’da denize girdi. Yüzücüler, kıyıdan uzaklaştıktan bir süre sonra poyraz rüzgarının oluşturduğu büyük dalgaların arasında gözden kayboldu. Teknedekilerin aramalarına rağmen bulamadığı Mustafa Uçmaz, Ulvi Aygün ve Abdurrahman Esin için Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekipler başta olmak üzere kurtarma botları, bölgede sevk edildi. Şehitlik ve Zafer Yüzüşü adı altında 6.5 kilometrelik parkuru saat 15.30’da Lapseki’ye vararak tamamlamayı hedefleyen üç kişinin bulunması için çalışmalar sürüyor.

BOĞAZ GEÇİŞLERE KAPATILDI

Bu arada Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi’ndeki yetkililer, telsiz kanalından, Çanakkale Boğazı’nda 3 kişinin kayıp olduğunu, arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini ve bu nedenle boğazın transit gemi geçişlerine kapatıldığını anons etti.

YÜZÜCÜLER BULUNDU

Çanakkale Boğazını yüzerek geçmeye çalışırken azgın dalgarın arasında kaybolan Mustafa Uçmaz, Ulvi Aygün ve Abdurrahman Esin kaybolduktan bir süre sonra denizde bitkin halde bulundu. Yüzücüler tekneye alındı ve Lapseki’ye getiriliyor.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Bayram yarışında 3 genç kayboldu Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.