Beşiktaş’ta büyük operasyon

adminSpor0 Yorum 189 Kez Okundu31 Mayıs 2012

Beşiktaş'ta büyük operasyon

Beşiktaş’ın UEFA Avrupa Ligi’nden men edilme kararı Siyah-Beyazlı camiada şok etkisi yarattı… Haberturk gazetesinden Kartal Yiğit’in haberine göre; Eski yönetimin aşırı borçlanması ve ekonomik sıkıntı nedeniyle yeni bir planlama içinde olan Fikret Orman başkanlığındaki yeni yönetimin hesapları değişti… Nyon dönüşü bugün yönetimle acil bir toplantı yapacak olan başkan Orman ve ekibinin bu son gelişme sonrası yol haritasına bir bakalım, yeni planın şablonunu çıkaralım…

YABANCILAR GÖNDERİLİYOR

Siyah-Beyazlı yönetim yüksek maliyetli yerli ve yabancı oyuncuların ücretlerinde indirim planlıyordu ama satış kaçınılmaz hale geldi… Simao ile yollar ayrılacak. Sözleşmesi sona eren Sivok ile yeni mukavele çok zor. Quaresma, Almeida, Fernandes elden çıkarılacak. Bir tek kalmasına kesin gözüyle bakılan isim yıllık 1 milyon 350 bin Euro alan Hilbert… Yaklaşık 2.5 milyon Euro kazanan Fabian Ernst’e de indirim teklif edilecek. Kabul ederse kalacak aksi takdirde o da gönderilecek.

YENİ TRANSFER BÜTÇESİ 20 MİLYON TL

Kartal’da yeni sezonun transfer planlamasında da önemli bir değişim olacak. Transfere yaklaşık 20 milyon TL gibi bir rakam ayıran Fikret Orman ve ekibi bunu daha da aşağıya çekebilir. Alınacak futbolcuların maliyeti kesinlikle yüksek olmayacak. Bonservisi elinde olan isimlere yönelinecek. Astronomik rakamlardan uzak durulacak ve takım içindeki denge sağlanacak.

HOCA KESİNLİKLE YERLİ OLACAK

Herkesin en çok merak ettiği teknik direktör konusu da men olayıyla biraz gölgede kaldı. Ancak şu net olarak ortaya çıktı… Yeni teknik direktör yerli olacak. Levent Erdoğan ve Seyit Ateş’in başını çektiği grup Samet Aybaba’da ısrarlı. Tamer Kıran, Deniz Atalay ve Ahmet Kavalcı’nın yer aldığı futbol komitesi ise Samet Aybaba dışındaki adayların olması konusunda fikir beyan ediyor. Sonuç olarak yerli teknik adamlardan Rıza Çalımbay, Mustafa Denizli, Ertuğrul Sağlam, Hikmet Karaman, Mehmet Özdilek, Ziya Doğan, Samet Aybaba isimleri masaya yatırılacak ve oylamaya sunulacak.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Beşiktaş’ta büyük operasyon Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.