Beşiktaş’tan ikinci UEFA seferi

adminSpor0 Yorum 164 Kez Okundu28 Mayıs 2012

Beşiktaş'tan ikinci UEFA seferi

Orman ve kulüp avukatları, UEFA disiplin müfettişinin ilk karara itirazı nedeniyle 30 Mayıs Çarşamba günü İsviçre’nin Nyon kentinde UEFA yetkilileri ile yeniden bir araya gelecek.

MÜFETTİŞTEN BEŞİKTAŞ’A İTİRAZ

Beşiktaş Kulübü yönetim kurulu üyesi Levent Erdoğan, UEFA’nın daha önce verdiği ‘500 bin avro para cezası ve 5 yıl içinde UEFA kriterlerine aykırı hareket edilirse 2 yıl Avrupa kupalarına alınmama’ kararıyla ilgili UEFA disiplin müfettişinin itirazda bulunduğunu belirterek, ”UEFA’nın verdiği karara UEFA müfettişi itiraz etti. Bunun duruşması var. Müfettiş eski iddiaları tekrar etmiş, kararın değişeceğini sanmıyoruz. Aksi bir karar çıksa dahi tahkime gitme hakkımız bulunuyor” dedi.

500 BİN EURO CEZA GELMİŞTİ

UEFA tarafından 30 Haziran 2011 ve 30 Eylül 2011 dönemlerine ilişkin olarak gerçekleştirilen denetimde Beşiktaş, UEFA Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Kuralları’nın 65. maddesindeki, ”futbol kulüplerine vadesi geçmiş borçların olmaması” ve 66. maddesindeki ”çalışanlara ve/veya vergi dairelerine vadesi geçmiş borçlarının olmamasına” ilişkin hükümlerle ilgili olarak, mevzuat ihlali gerçekleştirmiş olma ihtimali nedeniyle disiplin kuruluna sevk edilmişti. Kulüp Başkanı Fikret Orman ve avukatların yaptığı savunma sonucunda siyah-beyazlı kulübe 500 bin avro para cezası verilmiş ayrıca 5 yıl içinde UEFA kriterlerine aykırı hareket edilirse, 2 yıl Avrupa kupalarına alınmayacağı belirtilmişti.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Beşiktaş’tan ikinci UEFA seferi Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.