Bozdağ: Terör ve darbe suçları lehine düzenleme yok

adminGüncel0 Yorum 159 Kez Okundu3 Temmuz 2012

Bozdağ: Terör ve darbe suçları lehine düzenleme yok

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, TRT Haber’in Özel Gündem programında Özel Yetkili Mahkemelerin kaldırılması ile ilgili konuştu. Terör ve darbeye teşebbüslerle mücadelenin kesintiye uğramayacağını belirten Bozdağ, önemli davaların kaldığı yerden devam edeceğini vurguladı.

TERÖR VE DARBEYLE İLGİLİ LEHTE DÜZENLEME DÜŞÜNMÜYORUZ

Başbakan Yardımcısı Bozdağ şöyle devam etti: “Kamuoyunda şöyle bir algı oluştu 250, 251, 252 yürürlükten kalktığı zaman darbe suçlarını isleyenler kapının önüne koyulacak ya da yargılamalar ortadan kalkacak, terörle mücadele zayıflayacak gibi haksız eleştiriler yapıldı. AK Parti milli iradeye saygısızlık ettiği düşünülen kişilerin lehine nefes alıp vermez dedik. Terörle ilgili suçlarda ve darbe teşebbüsüyle ilgili suçlarda herhangi lehte bir düzenlemeyi kesinlikle düşünmüyoruz. Bunlarla ilgili soruşturma ve kovuşturmalar aynen devam edecek.

KARALAMA KAMPANYASI

KCK’da tutukluların hepsinin serbest bırakılması gibi bir düzenleme yapılıyormuş gibi bir hava oluşturulmaya çalışıldı. Bu hava bir karalama kampanyasıydı. Fakat yasal düzenleme yaptık ve bizim ne demek istediğimiz gayet açık. Ayrıcalıklı imtiyazlı olmayan bir kaçı hariç onun dışında tamamıyla aynı usulü kullanan ancak kovuşturdukları suçlar karşısında uzmanlaşmış olan hakimler tarafından bu davalar görülecektir.”

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Bozdağ: Terör ve darbe suçları lehine düzenleme yok Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.