Bülen Ecevit yanlış tedavi kurbanı mı

adminGüncel0 Yorum 177 Kez Okundu31 Mayıs 2012

Bülen Ecevit yanlış tedavi kurbanı mı

 

Eski başbakanlardan Bülent Ecevit’in doktoru Mücahit Pehlivan, Beyaz TV ekranlarında Ecevit’in hastalığıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“Bülent Ecevit’in raporlarını ve tetkiklerini inceledik ve kendilerini brifingler verdik. Ağır korse, özel asansör kullanıyordu. Bunları kendisine kullanmaması tavsiye ettik. Bununla birlikte bazı ilaçlarını kestik. Bu süreç zarfında düzelmeler görüldü.”

Nagehan Alçı’nın “İlaçları neden kestiniz? Yanlış ilaçlar olduğunu mu düşünüyordunuz?” sorusunu Pehlivan,

“Bunlara yanlış ilaçlar demeyelim ama bana göre doğru olmayan ilaçlardı. Bu ilaçlara devam edilseydi neler olacağı konusunda bir şey söyleyemem, Onu Allah bilir. Kullandığı ilaçların arasında kortizon vardı. Bu ilaçtan dolayı kemikleri aşırı derecede zayıflamıştı ve kemik kalitesi son derece düşüktü. Hatta bu nedenden dolayı kaburgasında kırıklar oluşup felç bile kalabilirdi.” diye yanıtladı.

Sami Dadağlıoğlu ise Ecevit’in kendi tedavi dönemi öncesindeki yöntemlere bakarak şüpheye düşüp düşmediğini sordu.

Pehlivan, Bülent Ecevit’in kendisinden önceki tedavi yöntemleri hakkında açıklama yapmaktan kaçındı. Pehlivan “Bu olay şuan yargı aşamasında. Sorularınıza şuan sadece Dr. Mücahit Pehlivan ve normal vatandaş Mücahit Pehlivan olarak cevap verebilirim. Dr. Mücahit Pehlivan olarak bu soru hakkında susmak gerekiyor.” dedi.

Nagehan Alçı, Ecevit’e verilen ilaçlar arasında onun hafızasını etkileyecek ilaçlar olup olmadığını sordu.

Pehlivan’ın yanıtı ise ilginçti: “İlaçların insanlar üzerindeki etkileri farklılık gösterebiliyor. Merhum Başbakan olaylara direniyordu. Olayların içine girdiğimde, gördüğüm olaylar manipüle ediliyordu. Ve gördüm ki, burada bir direnme değil hak arama olarak değerlendirdim.”

“ECEVİT’E HER GÜN LAVMAN YAPILIYORDU”

“Merhum Bülent Ecevit’e her gün lavman yapılıyordu. Lavman sağlıklı bir insana kesinlikle yapılmaz. Aksi takdirde insanı hasta eder. Çünkü lavman kalınbağırsaktaki bütün suyu boşaltıyor. Bu yüzden beyin ve vücut susuz kalıyor.”

YANLIŞ TEDAVİ Mİ YAPILDI?

Nagehan Alçı, Pehlivan’ın anlattıklarını “Dr Mücahit Bey’in anlattıklarından çok vahim bir durum olduğunu anladım. Ankara Hastanesinde Bülent Ecevit’e kortizon verilmiş ve lavman yapılmış. Lavmanın önemli etkilerinden biri de sağlıklı insana yapılması halinde beyindeki sıvıyı boşaltır. Bunun ne anlama geldiği de açık. Burada yanlış tedavi uygulanmış gibi bir tablo çıkıyor ortaya”şeklinde yorumladı.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Bülen Ecevit yanlış tedavi kurbanı mı Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.