Cemre Düşmesi Nedir?, Cemre Ne Zaman Düşer?

adminGüncel, Türkiye0 Yorum 302 Kez Okundu2 Mart 2012

cemre-dusmesi baharCemre Düşmesi Ne Demektir?,Cemre Düşmesi Ne Demektir?, Cemre Ne Zaman Düşer? Bilgileri,Cemre Düşmesi Ne Demektir?, Cemre Ne Zaman Düşer? Haberi,Cemre Düşmesi Ne Demektir?, Cemre Ne Zaman Düşer? Haberleri,Cemre Düşmesi Ne Demektir?, Cemre Ne Zaman Düşer? Hakkında,Cemre Düşmesi Ne Demektir?, Cemre Ne Zaman Düşer? son Dakika,Cemre Düşmesi Nedi,Cemre Düşmesi Nedir ?,cemre ne zaman düşer,Cemrenin kelime anlamı,Demektir,düşer,Düşmesi,zaman, ‘kor halindeki ateş’,Cemre,

Cemre kelimesi çok eski zamanlardan beri kullanılan bir kelime. Anlamı ‘kor haline gelmiş ateşCemre Düşmesi Ne Demektir? - Cemre Düşmesi Nedir? köz.’ KözCemre Düşmesi Ne Demektir? - Cemre Düşmesi Nedir? yani kıpkırmızı ateş… Büyüklerimiz cemre yerine bazen “cemile” kelimesini de kullanır. Cemre ya da cemile düşmesi baharın gelmek üzere olduğunu haber verir. Eskiden büyüklerimiz yapacakları işleri buna göre ayarlarlarmış. Mesela toprak ısınmadan atılan bir tohum yeşermez. Bu yüzden dedelerimizCemre Düşmesi Ne Demektir? - Cemre Düşmesi Nedir? babalarımızCemre Düşmesi Ne Demektir? - Cemre Düşmesi Nedir? özellikle çiftçilikle uğraşan büyüklerimiz cemre ve buna benzer olayları dikkatle takip ederCemre Düşmesi Ne Demektir? - Cemre Düşmesi Nedir? işlerini buna göre ayarlarlarmış.

Zamanı geldiğinde cemre düştü deriz. Düşen bir şey var mıdırCemre Düşmesi Ne Demektir? - Cemre Düşmesi Nedir? ne nereye düşmüştür? Bu söz söylendiğinde bizlerCemre Düşmesi Ne Demektir? - Cemre Düşmesi Nedir? tabii olarak bir şeyin bir yere düştüğünü düşünürüz. Ama büyüklerimiz aslında pek görünmeyen bu olayıCemre Düşmesi Ne Demektir? - Cemre Düşmesi Nedir? aklımızın daha kolay kavrayabilmesi için böyle söylüyorlar. Biz deCemre Düşmesi Ne Demektir? - Cemre Düşmesi Nedir? ateş anlamına gelen cemrenin havaya düşmesiniCemre Düşmesi Ne Demektir? - Cemre Düşmesi Nedir? sanki havaya bir ateş değmiş gibi düşünebiliriz. Ateş değerCemre Düşmesi Ne Demektir? - Cemre Düşmesi Nedir? yani cemre düşerCemre Düşmesi Ne Demektir? - Cemre Düşmesi Nedir? hava ısınır. ‘Cemre’nin havaya düşmesi ile hava sıcaklığının arttığı düşünülür. Birinci cemre düştüğü zaman havalar ısınmaya başlarCemre Düşmesi Ne Demektir? - Cemre Düşmesi Nedir? ikinci ve üçüncü cemreler düşünce artık hava sıcaklığı iyice artmıştır.

Kaç tane cemre vardır ve cemreler ne zaman düşer?

Üç tane cemre vardır. Bunlar sırayla önce havayaCemre Düşmesi Ne Demektir? - Cemre Düşmesi Nedir? sonra suya sonra da toprağa düşer. Her cemrenin arasında bir haftalık zaman vardır.

Birinci cemre 19-20 Şubat’ta havaya düşer. İlk cemreyle hava bir miktar ısınır.

İkinci cemre 26-27 Şubat tarihlerinde suya düşer.

Üçüncü cemre ise 6-7 Mart tarihlerinde toprağa düşer.

Her cemre düştüğünde sıcaklık biraz daha artar. Bizler de bu ısınmayı hissedebiliriz. Cemre bu ısınma olayının adıdır. Cemre ya da cemileCemre Düşmesi Ne Demektir? - Cemre Düşmesi Nedir? bu tarihlerde havayaCemre Düşmesi Ne Demektir? - Cemre Düşmesi Nedir? suya ve toprağa düşüpCemre Düşmesi Ne Demektir? - Cemre Düşmesi Nedir? bunları ısıttığı düşünülen olaydır

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cemre Düşmesi Nedir?, Cemre Ne Zaman Düşer? Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.