CHP’nin Bayraktar’a gensoru planı bozuldu

adminGüncel, Siyaset0 Yorum 13.490 Kez Okundu5 Aralık 2012

CHP’NİN BAYRAKTAR’A GENSORU PLANI SUYA DÜŞTÜ

Türkiye gazetesinin haberine göre; CHP’nin, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar hakkında hazırladığı gensoru planı suya düştü.

Bunun sebebi ise, Bayraktar’ın “TOKİ’yi 55-60 milyon lira zarara uğratmakla” suçladığı KC Group’un ortaklarından Tahir Erbarlas’ın, Fikirtepe’de başka bir soyadı ile imza topladığının ortaya çıkması.

SİNAN AYGÜN: GEN SORU VERECEKTİK, SİZİN YÜZÜNÜZDEN OLMADI

İş adamı Yavuz Can, bu haberin yayınlanması sonrası yaşadığı şaşkınlığı anlattı. Can, kendisini arayan CHP Milletvekili Sinan Aygün’ün, “Bakan Bayraktar hakkında gensoru hazırlıyorduk. Siz bu kişinin Fikirtepe’de sahte soyisimle imza topladığını ve vatandaşları zor durumda bıraktığını açıklayınca gensoruyu geri çekmek zorunda kaldık” dediğini aktardı. Başka CHP’lilerden de benzer tepkiler aldığını kaydeden Can, bu tutumu anlamakta zorlandığını belirtti.

Yavuz Can “Tahir Erbarlas CHP’ye gitmiş, onlar da söylediklerini doğru kabul edip gensoru hazırlamış. Beni arayıp, ‘Niye bozdun?’ diye kızgınlıklarını ifade ettiler. Burada önemli olan şu ya da bu partinin oy menfaatleri değil, gerçeklerin söylenmesidir. Vatandaşın mağdur olmaması için bunları söylemeye devam edeceğim” dedi.

ÇANTACI MÜTEAHHİTLERE DÜZENLEME

Bu arada, gazetemizin “Kilittepe” manşeti ile duyurduğu Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm krizi yetkilileri harekete geçirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hukuk Müşavirliği, ‘çantacı müteahhitlerle’ ilgili düzenleme hazırlıyor. ‘Çantacı müteahhitler’ sorunu da çözüldüğünde Fikirtepe’de dönüşümüm önündeki engeller büyük oranda kalkmış olacak.

 

Etiketler: , , , , , , , , ,

CHP’nin Bayraktar’a gensoru planı bozuldu Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.