CIA Başkanı’nı istifa ettiren kadın Broadwell çıktı

adminGüncel0 Yorum 293 Kez Okundu10 Kasım 2012

ABD Merkezi Haberalma Örgütü CIA’nın Başkanı David Petraeus’un evlilik dışı ilişki yaşayan kadın ın, Petraeus’un da biyografisini yazan Amerikalı ünlü yazar Paula Broadwell olduğu ortaya çıktı.

FBI SORUŞTURMA BAŞLATTI

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI, Petraeus ile ilişki yaşadığı belirlenen yazar Paula Broadwell hakkında soruşturma başlattı. Yetkililer, soruşturma sonucu herhangi bir ceza öngörülmediğini, FBI ajanlarının, yazar Broadwell’den, yaşadıkları ilişki sırasında CIA Baskani Petraeus’tan herhangi bir gizli bilgi alıp almadığını öğrenmeye çalıştıklarını açıkladı.

E-MAILLERLE AÇIĞA ÇIKTI

Adının açıklanmasını istemeyen bir Amerikalı yetkilinin verdiği bilgilere göre, biyografi kitabını yazan Harp Akademisi ve Harvard Üniversitesi mezunu Paula Broadwel ile CIA Başkanı 60 yaşındaki David Patraeus’un yaşadığı kaçamak, FBI’nın Petraesu’un emaillerini incelemesiyle su yüzüne çıktı.

Federal Soruşturma Bürosu FBI’nın, “General David Patraeus’un Eğitimi” adlı biyografi kitabını yazan Paula Broadwell’in, CIA Başkanı’nın email adresine gizlice girmeye çalıştığını belirlediği belirtildi.

İSTİFA ETTİ

Türkiye’de “çuvalcı general” olarak tanınan CIA Baskani David Petraeus, evlilik dışı ilişki yaşadığını gerekçesiyle dün görevinden istifa etti. ABD Başkanı Barack Obama, evlilik dışı ilişki yaşadığını kabul eden Petraeus’un istifa mektubunu kabul etti.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

CIA Başkanı’nı istifa ettiren kadın Broadwell çıktı Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.