Coca-Cola Türkiye’ye 3 ödül!

adminEkonomi0 Yorum 199 Kez Okundu22 Ağustos 2012

Coca-Cola Türkiye, 200’den fazla jürinin değerlendirdiği, dünya çapındaki bireysel ve kurumsal başarıları ödüllendiren, International Business Awards 2012’de 3 ödül birden aldı.

The Stevies olarak da bilinen yarışmada, 125. Yıl kutlamaları çerçevesinde Türkiye’ye özel olarak hazırlanan sergi ile 60’tan fazla ülkeden gelen projeler ile yarışan Coca-Cola Türkiye, “En iyi Kurumsal İmaj Organizasyonu” dalında Altın, “Yılın PR Programı – Bilinirlik/Marka Yönetimi” ve “En İyi Tüketici Organizasyonu” dallarında ise Gümüş Stevie ödüllerini almaya hak kazandı. Coca-Cola Türkiye, ödülleri 15 Ekim tarihinde Kore’nin Seul kentinde düzenlenecek bir ödül töreninde alacak.

MUTLULUK MİRASI…
125 yıllık mutluluk mirasını ‘Coca-Cola mutluluğu’ konseptiyle hedef kitle ile buluşturan “Coca-Cola ile Mutluluk Yolculuğu”  sergisi geçmişten geleceğe mutluluk yolculuğunu, geçmiş ve gelecek olarak iki farkli bölüm ile seyircilere yaşattı.

Coca-Cola’nın merkezi Atlanta’dan sergi için Türkiye’ye getirilen birbirinden değerli eserler arasında Andy Warhol, Norman Rockwell, Haddon Sundblom,  Hufford, Peter Tutzauer gibi dönem sanatçılarının markaya özel çalışmaları da vardı. Sergide Coca-Cola’nın dünya ve Türkiye’deki ilk ilan çalışmalarının yanı sıra uzaya gönderilen ilk Coca-Cola şişesi  ve koleksiyoner Melis Kori’nin Türkiye’de satışa sunulan şişelerden oluşan 170 parçalık koleksiyonu gibi nadir görülen sunumlar da yer aldı.

Mekan ve zaman algısı değiştirilerek geleceğe atıfta bulunan ikinci bölüm ise görsel bir gösteri oldu. Coca-Cola’nın geleceğe uzanan öyküsünü 4,5 dakikalık sanal bir yolculuğa dönüştüren bölümde 4 boyutlu ses kullanımıyla davetlilere işitsel ve görsel bir deneyim yaşattı. Türkiye’de ilk kez kullanılan bu sistemle Coca-Cola’nın sahip olduğu temel değerlerden yola çıkarak özel olarak tasarlanan görsel efektler, davetlilere 360 derecelik açıyla izleme imkanı sağlayabilmek amacıyla Quadraphonic (Surround) ses uygulaması eşliğinde sunuldu.

Anahtar Kelimeler Coca-Cola Türkiye, 3 ÖDÜL, International Business Awards 2012

Etiketler: , ,

Coca-Cola Türkiye’ye 3 ödül! Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.