Cumhurbaşkanı Gül’den Yeni Anayasa mesajı

adminGüncel0 Yorum 194 Kez Okundu22 Mayıs 2012

Cumhurbaşkanı Gül'den Yeni Anayasa mesajı

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin, ”Dünyanın hızlı dönüşümü ile başa çıkabilmek için, değişen gerçekleri de göz önünde bulundurarak kendimizi de sürekli değiştirmek zorundayız. Bu doğrultuda, Türkiye, ülke içi düzeni sağlamlaştırmak yolunda yine büyük bir adım atmak üzeredir” dedi.

Gül, Chicago Küresel İlişkiler Konseyi’nde yaptığı ”Türkiye’nin Ekonomik ve Dış Politika Öncelikleri” başlıklı konuşmasında, Türk Parlamentosu’nun, Türk toplumu ve dinamizminin değişikliklerine daha iyi cevap verebilecek yeni bir anayasa hazırlığı içinde olduğunu kaydetti.

Bu gelişmenin, Türk demokrasisini, Türk halkının istekleri ve beklentileri ile uyumlu olan başka bir düzeye çıkaracağına inandıklarını ifade eden Gül, ”Benzer uygulamalar ile uğraşmakta olan bölgemizdeki diğer ülkeler için bu adımımız güzel bir örnek teşkil edecek ve Türkiye’nin başarı hikayesini daha da önemli kılacaktır” dedi.

Gül, benzer şekilde, Türkiye’nin ekonomik performansını geliştirmek için birçok adım atmaya devam edeceklerini, bu hedefe ulaşmak için dünyayla olan ekonomik entegrasyonlarını artıracaklarını, bunun da Türkiye’nin tüm ilgili ortaklar için daha fazla yatırım ve ticaret dostu bir ülke olmasını sağlayacağını belirtti.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Cumhurbaşkanı Gül’den Yeni Anayasa mesajı Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.