Dağlıca saldırısına katılan PKK’lıya rekor ceza

adminGüncel0 Yorum 255 Kez Okundu29 Kasım 2012

Geçtiğimiz yıl Türkiye’ye giriş yapmak istediği sırada çıkan çatışmada yakalanan ve 12 askerin şehit olduğu, 17 askerin de yaralandığı Dağlıca saldırısına katıldığı belirlenen PKK’lı Cahit Sevim hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı.

İDDİANAME KABUL EDİLDİ

Soruşturmanın ardından Cumhuriyet Başsavcıvekilliği tarafından hazırlanan 5 sayfalık iddianamede, PKK’lı Sevim hakkında ölen her asker için 1 kez ağırlaştırılmış müebbet olmak üzere 12 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 384 yıl hapis cezası istendi. İddianame 5. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

2011 YILINDA YAKALANDI

Van 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, terör örgütü üyesi Sevim’in, 8 Nisan 2011 tarihinde Şırnak’ın Silopi ilçesi kırsalından Türkiye’ye girmek istediği sırada çıkan çatışmada yakalandığı ve Dağlıca saldırısını gerçekleştiren grup içerisinde yer aldığının belirlendiği kaydedildi.

Elde edilen bilgi ve belgelerin yanı sıra ifadelerden de yola çıkılarak hazırlanan iddianamede, Sevim’in, “Terör örgütü faaliyeti çerçevesinde askeri tesisleri tahrip etmek”, “kasten adam öldürmek”, “kasten adam öldürmeye teşebbüs etmek” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak” suçlarını işlediği ifade edildi.

İddianamede, Sevim’in, Dağlıca saldırısında şehit olan 12 asker için 12 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 384 yıl hapis cezasıyla yargılanması istendi.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Dağlıca saldırısına katılan PKK’lıya rekor ceza Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.