Demirtaş’tan Erdoğan-Zana görüşmesi yorumu

adminGüncel0 Yorum 182 Kez Okundu1 Temmuz 2012

Demirtaş'tan Erdoğan-Zana görüşmesi yorumu

Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, Başbakan Erdoğan’la görüşmesinden sonra TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

UMARIM HAYIRLI OLUR

Leyla Zana’nın açıklamalarının ardından Selahattin Demirtaş da Diyarbakır’da bir basın toplantısı düzenledi. Zana – Erdoğan görüşmesine yorum yapan Demirtaş, “Umarım hayırlı olur” diyerek cevap verdi. Demirtaş “Yapılan görüşme Kürt sorununun çözümüne inşallah vesile olur. Oslo’da yapılan görüşme ve protokollerin devam etmesi için top Başbakan’da. Bu görüşmeler sürerse sorun çözülür. BDP olarak pozitif her sürece destek veririz.” dedi.

ÖCALAN İMRALI’DA MI

Demirtaş, bir gazetecinin MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ‘Öcalan İmralı’da mı?’ sözlerini hatırlatarak “Öcalan gerçekten olup olmadığına ilişkin olarak bir kaygınız var mı” şeklindeki sorusuna şu yanıtı verdi:

Sayın Öcalan 1999’dan beri İmralı’da 10 metrelik bir beton çukurda kesintisiz işkence altındadır. Bir halkın önderim dediği kişi devlet tarafından 13 yıl saldırı altında tutuluyordur. Uygulanan tecritin bilinçli bir tecrit olduğu Adalet Bakanlığı tarafından itiraf edilmiştir. Adalet Bakanı Öcalan’ın avukatlarıyla görüştürülmediğini ifa etmiştir.

İşte Demirtaş’ın o açıklamaları – TIKLA İZLE

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Demirtaş’tan Erdoğan-Zana görüşmesi yorumu Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.