Derbi sonrası Fenerbahçe taraftarı öldürüldü

adminGüncel0 Yorum 813 Kez Okundu13 Mayıs 2013

Burak Yıldırım

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan derbinin ardındanbirçok ilde sarı-lacivertli ve sarı-kırmızılı taraftarlar arasında olayyaşandı. Ancak İstanbul’da yaşanan olayda Burak Yıldırım adında 19 yaşında bir Fenerbahçe taraftarı, Galatasaraylılar tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

GFB’DEN AÇIKLAMA

Genç Fenerbahçeliler adlı taraftar gurubu yaptığı açıklamada,Edirnekapı metrobüs durağında Fenerbahçe taraftarı Burak Yıldırım‘ın Galatasaraylı taraftarlar tarafından bıçaklandığı, olaysonrasında sarı-lacivertli taraftarın hayatını kaybettiği duyuruldu.

Ayrıca yapılan açıklamada“Kardeşimize Allah’tan rahmetdiler, Burak kardeşimizin ailesine ve sevenlerine sabır; tüm camiamıza ve üyelerimizebaşsağlığı diliyoruz” denildi.

ARKADAŞI O ANLARI ANLATTI

Burak Yıldırım’ın yanında olan bir arkadaşı olayı şöyle anlattı:

“Stattan çıktık. 10 kişiydik. Gaziosmanpaşa’ya dönüyorduk. Söğütlüçeşme’den metrobüsle Edirnekapı’ya geldik. Metrobüsten önce o indi. Bu sırada Galatasaraylı iki taraftar, seslendi. Kalbinin altından bıçağı soktu. Hiçbir tartışma olmadı. Saldıranların ikisinde de Galatasaray forması vardı. Evimize gidecektik.”

Etiketler: , , , , ,

Derbi sonrası Fenerbahçe taraftarı öldürüldü Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.