Dursun Çiçek’e iki gün cenaze izni

adminTürkiye0 Yorum 502 Kez Okundu16 Mart 2012

Dursun Çiçek'e iki gün cenaze izni

Serpil KIRKESER

İSTANBUL – Annesinin ölüm haberi üzerine Dursun Çiçek, cenaze törenine katılmak için talepte bulundu. Dursun Çiçek’in avukatı Hüseyin Ersöz, müvekkili Dursun Çiçek’in İnternet Andıcı Davası’nda yargılandığı 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne izin dilekçesi sundu. Mahkemeye sunulan dilekçede şu ifadelere yer verildi: “Müvekkil Dursun Çiçek’in annesi Halime Çiçek, 15. Mart 2012 tarihinde vefat etmiştir. Merhume Halime Çiçek’in cenazesi Tokat’ın Reşadiye İlçesi’nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecektir. Bu çerçevede, 5275 Sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkındaki Kanunu’nun 116/2. Maddesi uyarınca müvekkile, annesinin cenazesine katılması ve taziyelerin kabulü için yol süresi dışında 2 gün cenazeye katılma izni verilmesini arz ve talep ederiz”

ÇİÇEK’E 2 GÜN İZİN VERİLDİ
Talebi değerlendiren 13. Ağır Ceza Mahkemesi yol süresi dışında Dursun Çiçek’in cenazeye katılması için dış güvenlik görevlisi refakatinde 2 gün izin verdi.
Dursun Çiçek, hava yoluyla jandarma eşliğinde Tokat’a gideceği öğrenildi. Yolculuk sırasında Dursun Çiçek’e kızı aynı zamanda avukatı İrem Çiçek’in de refakat edeceği öğrenildi. 31 Ocak 2012 tarihinde Dursun Çiçek, kanser olan annesini ziyaret için yargılandığı 10. Ağır Ceza Mahkemesi’ne ve 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nden izin talebinde bulunmuş ancak bu talebi reddedilmişti.

“EVLAT HASRETİYLE ÖLDÜ”
Reşadiye Belediye Başkanı Rafet Erdem Albay Dursun Çiçek’in annesi Halime Çiçek’in evlat hasretiyle vefat ettiğini söyledi. Erdem, ”Kızı Sevim Çiçek’in evinde vefat etmiş. Daha önce rahatsızlığı dolayısıyla evinde ziyaretlerde bulunmuştum. Oğlu Dursun Çiçek’in yurt dışında görevde olduğunun söylendiği, tutuklandığının kendisinden gizlendiği öğrendim. Halime Çiçek evlat hasretiyle vefat etmiştir. Ziyaretlerimde devamlı oğlunun ismini sayıklıyordu” dedi.
Halime Çiçek’in cenaze törenin cumartesi günü Reşadiye İlçesine bağlı Umurca köyünden kaldırılacağını belirten Erdem, ”Merhume Halime Çiçek rahatsızlığını belgeleyen hastane raporlarının mahkemeye verildiği halde Albay Dursun Çiçek’in kendisine sadece vefatı durumunda izin verileceği belirtildi. Bu gizlilik Anne Halime Çiçek’in vefatı kadar Dursun Çiçek içinde dayanılmaz bir acı olmuştur. Hasta annenin ziyaret edilmesine izin vermeyen zihniyetin anne sevgisinde ne derece samimi olduklarının bir göstergesi olsa gerek. Merhumeye Allahtan Rahmet acılı ailesine ve sevenlerine Reşadiye halkı ve belediye personeli olarak en kalbi duygularla başsağlığı diliyorum” diye konuştu.(dha)

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Dursun Çiçek’e iki gün cenaze izni Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.