Efsane hoca Beşiktaş yolunda

adminSpor0 Yorum 183 Kez Okundu16 Mayıs 2012

Efsane hoca Beşiktaş yolunda

Yeni sezon önceside Tayfur Havutçu’nun geleceği ciddi şekilde tartışılan Beşiktaş’ta teknik direktör iddialarına bir yenisi eklendi.

Akşam Gazetesi’nin haberine göre; Beşiktaş’ın Ralf Rangnick ile prensipte anlaştığı iddia edildi.

İşte o haber ve detaylar…

Slaven Bilic’i Lokomotiv Moskova’ya kaptıran Beşiktaş,dünyanın en iyi teknik direktörlerinden biri olan Alman Ralf Rangnick ile prensipte anlaştı. Para konusundaki pürüz de halledilirse sözleşme imzalanacak.

HOFFENHEIM’LA ŞAMPİYONLUĞA OYNADI

Spor ekonomisi eğitimi alan Rangnick, Hoffenheim’ ı Bundesliga’da zirveye taşımasıyla adını teknik direktör olarak dünyaya duyurdu. Elindeki kadrodaki en pahalı futbolcu 9 milyonluk Carlos Eduardo’ydu. Rangnick, Avrupa’da o dönem hiç tanınmayan Salihovic, İbisevic ve Luis Gustavo gibi isimlerle Hoffenheim’ı şampiyonluğa oynattı.

LAKABI PROFESÖR

Almanlar, Ragnick’e 1998’de Aktuelle Sportstudio isimli programda tahtada bşr maçın analizini yaptıktan sonra “Profesör” lakabını taktı. Tam bir taktik ve analiz ustası.
Karakter olarak Beşiktaş’a çok uygun. 2011’de Gustavo kendisine haber verilmeden B.Münih’e satıldı diye Hoffenheim’dan istifa etti.

EN SON SCHALKE’Yİ ÇALIŞTIRDI

Mart 2011’de Magath’ın yerine Schalke’ye geldi. 22 Eylül 2011’de tükenmişlik sendromundan Schalke’yi de bıraktı. Başarılı olmak için yeterli enerjisi bulunmadığı gerekçesiyle çalışmak istemediğini söyledi.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Efsane hoca Beşiktaş yolunda Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.