Elim mahkum!

adminSpor0 Yorum 196 Kez Okundu20 Mart 2012

Elim mahkum!

Başkanlık koltuğunun favorisi Fikret Orman, “Kimse taşın altına elini sokmadı. Böyle bir durumda görevden kaçamazdım” dedi

ÖZİLHAN’A BASKI YAPTIM!
Serdal Adalı’dan sonra Yalçın Karadeniz’in de adaylıktan çekilmesinin ardından başkanlığın en güçlü adayı haline gelen Fikret Orman, şartların kendisini aday olmaya ittiğini söyledi… Camianın önemli isimlerinin taşın altına elini sokmaması nedeniyle kendisini sorumlu hissettiğini belirten Orman, “Tuncay Özilhan’ın aday olmasını çok istedim. Bu konuda baskı da yaptım” dedi…

ZENGİN YÖNETİM İSTİYORUM
Özilhan dışanda başka bazı isimlerle de çalışmalar yaptığını vurgulayan Orman, Radyospor’a yaptığı açıklamayı şöyle sürdürdü: “Yönetime taraftar temsilcisi almayayım. Alen Markaryan olayı spekülasyondan ibaret. Yola birilerine güvenerek çıkmadım. Ben gücümü Beşiktaş’tan alırım. Kulübün şu anda para desteğine ihtiyacı var. O nedenle zengin bir yönetim istiyorum.”

ELİMİZDE SİHİRLİ DEĞNEK YOK
Dün akşam Lig TV’ye de konuk olan Fikret Orman, “Elimizde sihirli değnek yok. Pek çok şey bir araya gelince zamana ihtiyaç var” dedi. Orman, “Ben Beşiktaş’ın menfaati ne gerektiriyorsa onu yaparım. UEFA kriterleri artık başkanların para koyamayacağını söylüyor. Beşiktaş’ın şu anda ilk elden hemen 50-55 milyon euro’ya ihtiyaç var” şeklinde konuştu.

ÇARŞI İÇİN PROJE YAPMAM!
Stat projesinin yeni halini görmediğini belirten Fikret Orman, “Yasal süreçler izin verirse stadı derhal yapmak istiyorum. Mete Arat ile bir proje çizmiştik, sonra yenilendi. Bu konuda devletin desteği var. İzin çıkarsa kendi imkanlarımızla stadı yaparız. Ama yeni stat Çarşı’ya göre olmaz” yorumunu yaptı.

GÜRELİ DE BAŞKANDIR
Eski 2. başkan Hüsnü Güreli’ye teklif götürmediğini ifade eden Fikret Orman, “O, benim değerli bir büyüğümdür. Yönetimlere girmek istemiyor. Bu saatten sonra kendisine başkanlık yakışır. Zaten benim olduğum yerde Güreli ve İbrahim Altınsay zaten başkandır” diye konuştu.

ADALI İLE YARIŞMAM
Adaylıktan çekilen Serdal Adalı konusunda, “Bir yemekte yönetimi devralmak için destek istedi. Projelerinden bahsetti. ‘Allah yolunu açık etsin’ dedim. Bazı isimler önerdim” yorumunu yapan Orman, “O adaylıktan çekilmese ben yarışa girmezdim” diye konuştu.

MENAJER KULÜBÜ OLMAYIZ
Portekizli yıldızların kaliteli oyuncular olduğunu ifade eden Fikret Orman, “O yüzden Beşiktaş’talar. Onlarla ilgili karar sezon sonu belli olur. Mantalite olarak özkaynaktan yanayım. Fazla yabancıya sıcak bakmıyorum. Beşiktaş’ı menajer kulübü olmaktan da kurtarmalıyız. Mendes, çok sayıda oyuncuda söz sahibi. 1-2 menajere bağlı kalınmamalı” dedi.

DEMİRÖREN DEVRİ BİTER
Listesinde Yıldırım Demirören’in listesinden kimsenin bulunmayacağını vurgulayan Fikret Orman, “Demirören düşmanım değil. Kendisi ile telefonda konuştum. Stat ile ilgili projeleri istedim, yardımcı oluyor. Yönetime gelirsem 2004-11 arası dönemi inceleteceğim. Gerekirse Beşiktaş için herkesle kavgamı yaparım” şeklinde konuştu.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Elim mahkum! Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.