Emre Belözoğlu: Ayrılmak gibi bir niyetim yoktu

adminSpor0 Yorum 223 Kez Okundu3 Temmuz 2012

Emre Belözoğlu: Ayrılmak gibi bir niyetim yoktu

Spor Toto Süper Lig takımlarından Fenerbahçe’den İspanya La Liga takımlarından Atletico Madrid’e transfer olan Emre Belözoğlu Lig TV’nin sorularını yanıtladı.

Fenerbahçe’de oldukça mutlu günler geçirdiğini ifade eden Emre, İspanya tercihinde Nuri, Hamit ve Arda gibi isimler ile yaptığı fikir alışverişinin etkili olduğunu belirtti.

Belezoğlu’nun 4-5 ay öncesine kadar Fenerbahçe’den ayrılmak gibi bir düşüncesi olmadığını dile getirdi.

İşte o röportaj…

– Üst düzey futbol oynanan İngiltere’den Türkiye’ye döndün şimdi de futbolun zirvesindeki İspanya’ya gidiyorsun neler hissediyorsun?

“Tabiî ki son dönemde dünyanın en kaliteli ligi İspanya Ligi. En kaliteli futbolculara baktığımızda genelde tercihlerini buradan yana kullanıyorlar. Son 3 büyük turnuvanın şampiyonu İspanya ve böyle baktığınızda da çok zorlu bir lig. Çok kaliteli ve üst düzey oyuncuların olduğu bir lig. Atletico Madrid de İspanya’nın en köklü kulüplerinden biri. Onlar da beni uzun süredir istiyorlardı. Biz de gösterilen ilgiyi boşa çıkarmamak adına iyi çalışacağız. Tabiî ki kolay bir karar değildi, ama böylesine büyük bir takımın kariyerim için muhteşem olacağını düşünüyorum. Başarılı da olursam her şey benim adıma çok güzel olur diye düşünüyorum.”

– Önümüzdeki sezon için hedefin ne ?

“Barcelona ve Real Madrid gerçekleri varken şampiyonluk uzak görünüyor, ancak futbolda her şey olabilir. A.Madrid hedefi her zaman ilk 4 şampiyonluğu kovalayıp en kötü ihtimalle Şampiyonlar Ligi’ne gidebilmek. İspanya Ligi gerçekten kalbur üstü bir lig. Geçen yılın da özgüveni var takımda. Yöneticiler ve Arda ile konuştuğumda takımın öz güveninin tam olduğunu anladım. Lige iyi bir başlangıç yapıp akabinde de Chelsea ile Süper Kupa’da karşılaşacağız. Gerçi tecrübem var, ama bu da farklı bir tecrübe olacak benim için. Burada hedef her zaman Şampiyonlar Ligi ben de bu hedef doğrultusunda elimden geldiğince takımıma hizmet edeceğim.”

Fenerbahçe’de yıpratıcı bir sezonu geride bıraktın şu an motivasyonun nasıl?

“Kendimi çok iyi hissediyorum. Fenerbahçe forması çok kolay bir forma değil, ağırlığı çok olan bir forma. Benim gibi her zaman üst dizey oynamış futbolcular için bile kolay değil. Türkiye Ligi çok zor bir lig, İspanya, İngiltere ligi gibi olmasa da içinde çok karmaşıklıklar bulunduran ve çok sert bir lig bizim ligimiz. Ben de elimden geldiğince 4 yıl hizmet ettiğimi düşünüyorum. Özellikle Fenerbahçe taraftarının bana göserdiği ilgi de bunu gösteriyor. Ailem ve kendim adına doğru kararı verdiğime inanıyorum. Çok zorlu bir sezonu geride bıraktık. Benim adıma çok zordu. Mutluyum, ancak Fenerbahçe’ye ilk geldiğimde hayalim Fenerbahçe forması ile futbolu bırakmaktı. Daha futbol oynayacağımı düşünüyorum, belki bu hayalim gerçek olur. Açıkçası 4-5 ay öncesine kadar Fenerbahçe’den ayrılmak gibi bir niyetim yoktu. Şartlar bunu gerektirdi. Kararımdan dolayı mutluyum. Her iki taraf içinde böylesi daha doğru oldu diye düşünüyorum.”

– Aziz Yıldırım transfer sürecine dahil olsaydı sonuç değişir miydi?

“Böyle düşünmüyorum, açıkçası biz futbolcular olarak ne kadar haksızlığa uğradık. Başkanımız Aziz Yıldırım da çok zor şartlarda hayatını devam ettirdi. Sağlık problemleri de vardı. Ben Aziz Yıldırım’ın kulüple olan olaylara müdahil olduğunu düşünmüyorum. Kendi adıma verilen bir karar varsa. Onlar için çok daha önemli olan şey özgürlüklerine kavuşmalarıydı. Bugün çıkan kararla da bu gerçekleşti. İnşallah bu süreç onlar için bu şekilde devam eder ve tamamen serbest ve özgür olurlar. Benim hala başkanımıza ve ağabeylerime inancım devam ediyor. Hayatım boyunca onlarla abi kardeş ilişkim olacaktır. Başkanımız her zaman Fenerbahçe’nin çıkarlarını düşünmüştür. Benim kalmam Fenerbahçe’nin yararına olsaydı başkanım bu kararı verirdi. Demek ki, böylesinin daha kolay, hayırlı olacağına karar vermişler. Ben de son 3 aydır böyle düşünüyorum. İnşallah herkes için en iyisi bu olmuştur.

Aziz Yıldırım’a veda ettin, neler yaşandı o esnada?

Ben Fenerbahçe’ye geldiğimde zor olacağını biliyordum, ama en büyük desteği başkanımızdan gördüm. O yüzden helalleşmek istedim. Hiçbir zaman insanlar ile sıkıntılı ayrılıklar yaşamadım. Bunun böyle olması gerekiyordu ve helalleşmek için yanına gittim. Kendisini çok iyi gördüğümü ilettim başkanımıza. O da sağ olsun çok ilgi gösterdi. Biraz da aramızda kalması gereken konuşmalar oldu. Diğer yargılanan ağabeylerim ile de görüştüm. Güzel bir ortamdı ve iyi dileklerimi kendilerine ilettim. Tahliye edileceklerine de inancım tamdı ve bu da gerçekleşti. Camiamız ve başkanımız adına çok mutluyum.”

– Arda’nın Atletico’da oynaması senin için bir avantaj olacak mı?

“Burayı bilen birinin benimle beraber olması tabiî ki avantaj olacak. Benim yurt dışı tecrübem var ama her ülke kendi içinde ayrı özellikler barındırıyor. Daha önce Nihat, Nuri, Arda, Mehmet Topal ve Hamit ile konuştum. Onlardan çok güzel şeyler duydum. Avrupa da yaşamanın özel hayata olumlu etkilerini görmüş biri olarak nasıl bir ortam ile karşılaşacağımı biliyorum. Futbol olarak İspanya takımlarına karşı çok fazla maç oynadık, ama lig biraz daha farklı. Başta Arda olmak üzere herkes çok güzel şeyler söylediler. Arda benim kardeşim gibi, çok küçük yaşlarda Galatasaray alt yapısından tanıdığım bir kardeşim. Burada ülke futbolunu çok iyi temsil etti. Bu yıl da beraber, geçen yıl güzel geçen sezonu devam ettirmek istiyoruz.”

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Emre Belözoğlu: Ayrılmak gibi bir niyetim yoktu Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.