Engin Ardıç Fenerbahçelileri çok kızdıracak

adminGüncel0 Yorum 191 Kez Okundu14 Mayıs 2012

Engin Ardıç Fenerbahçelileri çok kızdıracak

Spor Toto Süper Final’in 6. haftasında Fenerbahçe ile karşılaşan Galatasaray, dev mücadelede Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda ezeli rakibiyle 0-0 berabere kaldı ve 2011-2012 sezonunda şampiyonluğa ulaştı. Şampiyonluk sonrası Kadıköy karıştı.. Galatasaray kupasını 3 saat gecikmeli alabildi. Taraftarlar polisle çatıştı. Sabah yazarı Engin Ardıç bugünkü köşesinde Fener taraftarını kızdıracak bir yazı kaleme aldı. “Kadıköy’deki lumpen ayaklanması yatıştıktan sonra kupasını da aldı.” dedi.

BİZ YAZINCA MI YADIRGADINIZ

Şampiyon Fenerbahçe

Ne var? Bu basında her önüne gelen zevzek Fenerbahçe’yi “birşeylerin şampiyonu” ilan ediyor da (gönüllerin, maneviyatın, şunun bunun), biz yazınca mı yadırgadınız?
Neyse, iş bitti. LigTv’de maç anlatan çocukların sesini ağustos ayına kadar duymayacağımız için sevinçliyiz.
Aslında lig nisan ayının başında bitti (bildiğiniz birinci lig, ama adına isterseniz daha fiyakalı olsun diye süper, hiper, mega, giga falan da diyebilirsiniz)… Galatasaray şampiyon oldu.
Galatasaray, en yakın rakibi Fenerbahçe’yi tam 9 puan geride bıraktı. Averaj hesabında da tam 18 puan öndeydi. Üstelik “ikili averajda” da Fener’i geçiyordu, bir galibiyet, bir de beraberlikle…

“GS’YE ŞAMPİYON DENMEZSE TFF’YE DE FEDERASYON DENİRDİ”

Galatasaray aynı zamanda ligin en çok gol atan ve en az gol yiyen takımıydı.
Buna şampiyon denmezse, TFF’ye de federasyon denirdi. Federasyon, maçları yayınlayan Lig TV’ye daha da fazla para kazandırmak için bu turnuvayı çöpe attı, yeni bir turnuva düzenledi. Bu yeni ligde Galatasaray’ın puanlarının yarısı silindi. Sonuç “buçuklu” çıkınca yarım puan lütfen eklendi ama yeni turnuvanın sonunda ilk iki takımın puanları eşit olursa Galatasaray ikinci sayılacaktı…

“LUMPEN AYAKLANMASI YATIŞINCA GS KUPASINI ALDI”

Galatasaray’ın şampiyon olmaması için herşey hazırdı. Eh, Galatasaray da bunun üzerine, “zarar yok, dokuz puan farkla değil, bir puan farkla şampiyon oluruz, yeter ki federasyon ve de televizyon mutlu olsun” dedi. Ve de öyle yaptı. Kadıköy’deki lumpen ayaklanması yatıştıktan sonra kupasını da aldı.

“NASIL CHP’NİN KAZANAMADIĞI SEÇİM, SEÇİM SAYILMIYORSA…”

Fakat biz bunu kabul etmeyiz.
Nasıl CHP’nin kazanamadığı seçim, seçim sayılmıyorsa, Fenerbahçe’nin şampiyon olamadığı lig de geçersiz kılınmalıdır (burada “cahil halkın” yerine isterseniz “hakemleri” koyabilirsiniz.) Kenan Evren olsaydı “emir ve komuta zinciri içinde ve emirle” Fener’i şampiyon ilan eder, konu kapanırdı (Küme düşen Ankaragücü’nü emirle birinci ligde tutmamış mıydı?) Ama artık daha demokratik numaralar var.

“FB’NİN ŞAMPİYON OLACAĞI YENİ TURNUVA DÜZENLENMELİ”

Bu süper bilmemne iptal edilmeli, Fenerbahçe’nin şampiyon olacağı yeni bir turnuva düzenlenmelidir. Tedbir olarak, Galatasaray’ın puanlarının bu kez tamamının silinmesi, ya da Fener’e “her maçta iki gol avans”, ya da “üç korner bir penaltı” gibi yöntemler geliştirilebilir. UEFA’nın buna ne diyeceği hiç umurumuzda olmamalıdır.
Gene mutlu sonuç elde edilemediği takdirde, turnuvalar Fener şampiyon olana kadar sürekli tekrarlanmalıdır. Maç önceleri sergilenen o soğuk ve “alafranga” gösteriler de terkedilmeli, örneğin yıldız tutan kızların göbekleri açılarak bize yakışacak şekilde “oryantal figürler” yapılmalı ve bu cümbüşe TFF ile LigTv temsilcileri de topuk vurarak, zil döverek, aşağıdan ve de yandan yandan kıvırarak katılmalıdırlar.
Yeni maçların, haziran ayında yapılacak Avrupa Kupası maçlarıyla çakışması hiç önemli değildir. Hem böylece, diyelim bir İspanya-İtalya, ya da bir Hollanda-Almanya maçlarında sergilenecek kötü futbolu seyretmekten de kurtulmuş oluruz.

“FEDERASYON FB’Yİ YAKMAMAK İÇİN TÜRK FUTBOLUNU YAKTI”

UEFA’nın müthiş cezası da yoldadır. Federasyon Fenerbahçe’yi yakmamak için bütün Türk futbolunu yaktı. Bari o Fener’i şampiyon yapsın da kendi stadyumunu yani kendi malını yakıp yıkan ve de polis arabalarını ters çeviren lumpenlerin yürekleri soğusun… Bu arada “en sağlam defans oyuncusunu” bir türlü öğrenemedik gitti yahu, bu kadar önemli bilgileri LigTV bizden niçin saklıyor?

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Engin Ardıç Fenerbahçelileri çok kızdıracak Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.