Erdoğan: Oğul Esad Baba Esad’ın yolunda

adminGüncel0 Yorum 198 Kez Okundu18 Temmuz 2012

Erdoğan: Oğul Esad Baba Esad'ın yolunda

Başbakan Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

Yardımlar noktasında BM’nin atacağı bir adım katliamların durmasına vasile olabilir.

Şu ana kadar Suriye’de 18 bine yakın insan öldürülmüş durumda. Ölüm tehdidi insanların kaçmasına vesile oluyor. Burada Baba Esad’ın yolunda olan bir oğul Esad var.

ESAD KALIRSA HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEZ

Cenevre’de de Esad’ın olmadığı bir geçiş hükümetinden bahsedildi. Genel hava da Esad’sız bir geçiş hükümeti. Geçiş hükümeti demek seçim hükümeti. Eğer hükümeti kurar başında Esad kalırsa orda hiçbir şey değişmez. Biz sekiz buçuk dokuz yıldır bunları Beşar Esad’la çok konuştuk. Buraya doğru bu havanın geldiği dünden belliydi. Bu insanların üzerine gidecek olursanız bu insanlar artık ölümden öte yok noktasına gelmiştir. Bu tablonun sorumlusu, hazırlayını kim? Bu noktada yönetim kendini sorguya çekmelidir. Rusya Beşar’ın olmaması noktasında bazı endişeleri var. Biz kendilerine bazı alternatifleri sunduk.

“BASINIMIZ ABD GAZETESİNE UYDU”

Şu anda Suriye hükümeti uçağımız düşürdüğü halde kaçma noktasına girdiler. Burada ulusal medyamızın da katkısı oldu. ABD’deki bir gazetenin haberini kendileri için yayın kaynağı kabul ettiler. Burda yapılan bir dezenformasyondur.

IRAK’TAKİ KRİZ

Irak’ta eyaletlerin olduğu yerde merkezi yönetim bütünlüğün ifadesidir. Merkezi yönetimin Kuzey Irak yönetimine ait hakları yerine getirilmemiştir. Bu sözler yerine getirilmeyince şu andaki sıkıntılı nahoş durum ortaya çıkmıştır.

“UÇAK BİZİM UÇAĞIMIZ DEĞİL”

Haritasını verdikleri şeylerle ilgili olarak Türkiye’nin hava ihlali sözkonusu değildir. Terörle mücadelede oradan bizim hükümetimize saldırı olduğunda yapılan bir uygulamadır. Uçak bizim uçağımız değildir. Bir insansız hava aracı olduğu yönündedir. O ülke de açıklamasını yapabilir.

Etiketler: , , , , ,

Erdoğan: Oğul Esad Baba Esad’ın yolunda Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.