Erdoğan yeni Kürt stratejisini açıkladı

adminGüncel0 Yorum 166 Kez Okundu24 Mart 2012

Erdoğan yeni Kürt stratejisini açıkladı

Başbakan Erdoğan, yeni Kürt stratejisi haberleriyle ilgili olarak BDP ile görüşme konusunda “Kendi adlarına konuşmuyorlar da İmralı’nın ağzıyla konuşuyorlarsa artık onlarla da bunları konuşamaz duruma geliriz” dedi.

HÜKÜMETİN ANA STRATEJİSİ

Erdoğan, Nükleer Güvenlik Zirvesi’ne katılmak üzere Güney Kore’ye hareketinden önce Atatürk Havalimanı’nda dün akşam gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, yeni Kürt stratejisi haberleriyle ilgili soru üzerine kendisinin daha önce bu konuda bir açıklama yaptığını ve bu açıklamanın, hükümetin ana ilkesi ve ana stratejisi olduğunu söyledi.

ÖRGÜTLE MÜCADELE, BDP İLE MÜZAKERE

Başbakan şöyle devam etti: “Bu açıklama nedir; Terör örgütü ile sonuna kadar mücadele, siyasi uzantısıyla da müzakere. Biz buna her zaman hazır olduğumuzu söyledik. Tabii ki terör örgütü ile kalkıp bizler siyasi irade olarak herhangi bir masada görüşme asla ve kat’a yapmayız. Fakat parlamento çatısı altında olan uzantıları diyeceğim artık, çünkü o da biliyorsunuz… Onlarla bugüne kadar arkadaşlarımın görüşmeleri olmuştur. Bundan sonra da onlarla biz yine görüşme yaparız, ama dürüst davrandıkları sürece.

KANDİL AĞZIYLA KONUŞURLARSA..

Eğer onlar da dürüst davranmazsa onlarla da görüşecek değiliz. Çünkü bizim derdimiz çözümdür. Kendi iradeleri yoksa, kendi iradelerini kullanamıyorlarsa, kendi adlarına konuşmuyorlar da İmralı’nın veyahut Kandil’in ağzıyla konuşuyorlarsa gün gele artık onlarla da bunları konuşamaz duruma geliriz.”

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Erdoğan yeni Kürt stratejisini açıkladı Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.