Erdoğan’ın İstanbul 4. Olağan Kongresi konuşması

adminGüncel0 Yorum 188 Kez Okundu27 Mayıs 2012

Erdoğan'ın İstanbul 4. Olağan Kongresi konuşması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a stada giriş yaptı.

Erdoğan eşiyle birlikte stadı dolduran yüzbinleri selamladı.

Erdoğan ve eşi partililer tarafından coşkuyla karşılandı.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları;

Sizleri en kalbi duygularımla hasretle muhabbetle selamlıyorum. Öncelikle bu muhteşem organizasyonda emeği geçen başta il başkanımıza, kadın kollarına, gençlik kollarına huzurunuzda teşekkür ediyorum. Buradan bütün İstanbullu kardeşlerimi selamlıyorum.

Erdoğan konuşmasının başında Necip Fazıl Kısakürek’in Canım İstanbul şiirini okudu.

ŞEHİRLERİN ANNESİ İSTANBUL

Biz bu şehrin sokaklarını seviyoruz, boğazdaki vapurları seviyoruz. Bu şehrin kedilerini seviyoruz. Bu şehrin minarelerini, ezanlarını seviyoruz. Biz bu şehrin Türkçesini seviyoruz. Tüm dillerini seviyoruz. Biz bu şehrin kabirlerinde yatan ulu insanları seviyoruz. Biz bu şehirden gurur duyuyoruz. Bu şehrin Fatih Sultan Mehmet’in, Yavuz Sultan Selim’nden, Kanuni’sinden gurur duyuyoruz. Biz bu şehrin insanlarını seviyoruz. Türkiye’nin özü özeti olan İstanbul’a sevdalıyız. Buradan tüm Türkiye’yi tüm dünyayı selamlıyoruz. Şehirlerin annesinden dünyanın bütün başkaentlerini selamlıyorum.

ERDOĞAN’DAN CANIM İSTANBUL ŞİİRİ

RABBİM NAZARDAN SAKLASIN

Siyasete bu şehirde başladım. Siyasete başladığımız andan itibaren yol arkdaşı kardeşlerimiz burada. Birlikte yürüdüğümüz arkdaşlarımız burada. Bugün ilk kongresini bile stadyumlarda yapan bir partiyiz. Biz dava için bir araya gelmiş, aynı hedefler için birleşmiş insanlarız. İstanbul’da birkaç kişi olarak çıktığımız yolda stadyumlarda kongre yapan parti olduğumuz için Allah’a şükrediyorum. Birileri bizi kıskanacaktır. Kongrelerinde sandalyelerin havada uçuştuğu partiler bizi kıskanacaktır. Biz bir olduk, birlikte olduk, Türkiye olduk, Rabbim nazardan saklasın diyorum, Hiçbir zaman onlara benzemedik, benzemeyeceğizde. Guru, kibir, kavga bizim partimize hiçbir zaman yanaşamayacaktır. Biz bu yollara İstanbul’un tozlu yollarından çıktık.

EZİLMİŞİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Biz üzerimizde nasıl bir emanet taşıdığımı çok ama çok iyi biliyoruz. İstanbul’dan bu yola nasıl çıktığımızı unutmadık. Allah’ın izniyle de unutmayacağız.

Sadece İstanbul’da değil Türkiye ya da dünyanın neresinde olursa olsun gidip garip gurabayı bulup üzerimize düşeni yapacağız. Biz ezilmişin yanında olmaya devam edeceğiz. 9.5 yılda Türkiye’ye başarılar yaşattık. 9.5 yılda Türkiye’yi bölgesel bir güç haline getirdik. Bütün bunları İstanbul’dan aldığımız güçle yaptık.

Şu anda içinde bulunduğumuz Seyrantepe bile temelini atıp açılışını gerçekleştirdiğimiz Türkiye’nin en modern stadyumu.

Yakınımızda 2 türbe var. Biri Fatih Sultan Mehmet’in türbesi, diğeri Adnan Menderes’in türbesi.

Bundan 52 yıl önce 27 Mayıs 1960’da milletin oyuyla iktidara gelmiş Adnan Menderes hükümetini devirdiler. Onu ve arkadaşlarını idam ettiler. Kendisini buradan rahmetle yad ediyorum.

Bugün 27 Mayıs’ın tam aksine bir çağı açıp bir çağı kapatan İstanbul’un Fethi’ni kutluyoruz. Başta Fatih Sultan Mehmet olmak üzere bütün arkadaşlarını rahmetle yad ediyoruz.

Gençler bunu unutmayın; Fatih İstanbul’u fethettiğinde 21 ytaşındaydı. Bunu hiçbir zaman unutmayın. Siz Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştasınız. Bizim içimizde içimizde taşıdığımız ruh fetih ruhudur.

Fatih Ayasofya’ya gidsiyor. Herkes ayaklarına kapanıyor. Fatih yere kapanan patriğe sesleniyor. Ben Fatih’im ayağa kalk. Ne sen ne de senden olan asla zulüm görmeyecektir. Biz Fatih’ten aldığımız mirasla Yaradılanı seviyoruz yaradandan ötürü.

Bugün burada Uludere konusu ile ilgili olarak samimi duygularımı aktarmak istiyorum. Bu konuda medyaya konuşmuyorum. Ben sizin bir kardeşiniz olarak size konuşuyorum. Kimin ne yazdığını kime uşaklık ettiğini önemsemiyorum. Biz milletimizle, milletimizin diliyle konuşuyoruz.

Polisimiz askerimiz kanlı eylemlerde şehit edildi. Medya doğru soruları sormaktan kaçındı. Bazı partiler şehitler üzerinden siyaset yaptı. Sessiz kaldı bazı partiler, bazıları kanla beslandi. AK Parti çıktı bu kanlı siyasete duyarlı oldu ve dur ded. Biz milletimizden hiçbir şeyi saklamadık. Biz tarihin en karanlık dönemlerini sorgulayan tek partiyiz. Özelliğimiz bu. Yasakları kaldıran, çetelere, cuntalara karşı milleti radaesini savunan bir partiyiz.

Uludere olayı üzerinden bir istismar kampanyası yürütülüyor. Uludere üzerinden yürütülen kampanya uluslararsı bir kampanyadır. Bu kampanyanın içinde BDP, CHP, PKK ve blirli medya kuruluşları var. Uludere’de bir hata yapıldı. Hatayla vurulan bu insanlar konusunda devlet ne yapması gerekiyorsa yapıyor.

Meselenin üzeri kapatılmadı. Vicdansızca yazdıkları gibi tazminat verip mesele kapatılmadı. Cuma günü jandarma kontrolden kaçan araca silahlı müdahalede bulunulmadı. Bu hassasiyeti herkes anlamalı. CHP Genel Başkanı o araç o kadar süre nasıl gitti diyor. Kılıçdaroğlu sabah başka akşam başka. Eğer o gün o araca müdahale edilse ve araçtan sivil çıksa bir felaket yaşanqacaktı. o araçta siviller öldürülse istismarsılar ayağa kalkacaktı. Allah korusun büyükşehirde bir canlı bomba eylemi olsa BDP’liler çıkacak ve savaşta böyle şeyler olacak diyecek. uludere konusunda kendini bilmez, terbiye yoksunu, edep yoksunu isminin başında da milletvekili olan biri çıkıyor ve Uludere emrini hangi hayvan veriyor diyor. Sen Uludere olayı sonrası kahkaha atan arkadaşlarına bak. Orada görürsün onları. O eylemi hangi hayvan verdi diyenler Uludere olayı sonrası zil takıp oynayanlar o sıfata dahi yakışmayan ölü sevicilerdir. Bunlar sadece ve sadece ölüler üzerinden siyaset yürütürler.

Salı günü bu Uludere konusuna tekrar değineceğiz ve sonrasında olayı adli makamlara bırakacağız. Buradan Uludereli Şırnaklı, Kürt kökenli kardeşlerime türm dünyaya sesleniyorum. İstismarcılara kulak vermeyin. 9.5 yıldır birbirimizle gönül diliyle konuşuyoruz. Aramıza fitne fesat sokmayacağız. Kardeşliğimizin yıpratılmasına asla izin vermeyeceğiz. Demokrasiden, demokratikleşmeden asla taviz yok. Aynı şekilde terörle mücadeleden asla taviz yok. Uludere’de ölen kardeşlerimizi buradan bir kez daha yad ediyoruz.

Ayrıntılar geliyor…

 

 

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Erdoğan’ın İstanbul 4. Olağan Kongresi konuşması Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.