Erzurum’da Süper Kupa heyecanı

adminSpor0 Yorum 182 Kez Okundu12 Ağustos 2012

Erzurum'da Süper Kupa heyecanı

TFF Süper Kupa karşılaşması öncesi kente gelen çok sayıda Fenerbahçe ve Galatasaraylı taraftar, iftar saatinde lokanta ve restoran işletmecilerinin yüzünü güldürdü. Galatasaray ve Fenerbahçeli taraftarların birlikte iftar yaptıkları görüldü.

Erzurum’da cadde ve sokakları canlandıran taraftarlar, işportacılardan takımlarının bayrak, atkı ve formalarından satın alarak takımlarına destek verdi.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

“TARAFTAR DOSTLUK İÇİNDE İFTAR EDİYOR”

Restoran işletmecisi Recep Gürsel, Erzurum’da Süper Kupa maçı yoğunluğunun yaşandığını belirterek, her iki takımın taraftarlarını ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Süper Kupa maçının Erzurum açısından önemli bir organizasyon olduğunu dile getiren Gürsel, ”Galatasaray ve Fenerbahçeli taraftarlar dostluk içerisinde birlikte iftar açıyor. Aynı hoşgörünün sahalarda da yaşanmasını istiyoruz. Böylesine önemli bir organizasyon Erzurum ekonomisinde önemli bir canlılık oluşturdu” dedi.

Fenerbahçe taraftarı Barış Can Koç ise Galatasaraylı arkadaşıyla iftar yaptığını belirterek, maçlarda dostluk ve kardeşliğin önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Koç, Fenerbahçe’nin maç sonucunda başarılı olmasını beklediklerini ifade ederek, caddelerde maç yoğunluğu yaşanmasının olumlu bir atmosfer oluşturduğunu anlattı.

Galatasaraylı taraftar Emrah Temel de Erzurum’da önemli bir organizasyonun yapılmasının sevindirici olduğunu belirterek, skorun Galatasaray lehine sonuçlanmasını beklediğini ifade etti.

Fenerbahçeli taraftar İbrahim Ünlü, maçı izlemek için İstanbul’dan geldiğini, maç sonucunda dostuluğun kazanmasını beklediklerini söyledi.

İşportacı Mikail Kaya da bir gün içerisinde 100 civarında taraftar şapkası sattığını belirterek, kentte yaşanan yoğunluğun kendilerine de yansıdığını kaydetti.

Etiketler: , , , , ,

Erzurum’da Süper Kupa heyecanı Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.