Eski vaiz YÖK’ün iki numarası oldu

adminEğitim0 Yorum 230 Kez Okundu23 Ağustos 2012

Hürriyet gazetesinin haberine göre YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, YÖK ’ün en önemli koltuklarından genel sekreterlik makamına imam hatip ve ilahiyat mezunu aynı zamanda vaizlik yapmış olan Süleyman Necati Akçeşme’yi getirdi. Çetinsaya’nın, göreve geldiği ilk günlerde hakkında soruşturma bulunan eski Genel Sekreter Turgut Kılıç’ı görevden almasıyla genel sekreterlik koltuğu yaklaşık 8 aydır boş bulunuyordu.

Çetinsaya, bu koltuğa çok tartışılacak bir atama yaptı. YÖK ’ün ikinci adamı imam hatip mezunu, daha önce de vaizlik yapmış olan Akçeşme oldu. Akçeşme, Diyanet Vakfı Genel Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

Süleyman Necati Akçeşme, Bolvadin İmam-Hatip Lisesini bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ’ne devam etti.

1977 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’nda memur olarak göreve başladı ve sırasıyla; musahhih, şef ve vaizlik görevlerinde bulundu.

1988-1994 yılları arasında Hollanda ’da din görevlisi olarak hizmetini sürdürdü ve bu dönemde Hollanda Diyanet Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliğini de yürüttü.

2005-2009 tarihleri arasında İstanbul – Beşiktaş Müftülüğünde vaiz olarak görevini sürdürdü.

Akçeşme, 11 Haziran 2009’da Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürlüğüne atanmıştı. ( Hürriyet )

Etiketler: , , , , , , ,

Eski vaiz YÖK’ün iki numarası oldu Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.