Fatih Terim aradı Hamit’in fiyatı indi

adminSpor0 Yorum 187 Kez Okundu12 Temmuz 2012

Fatih Terim aradı Hamit'in fiyatı indi

Galatasaray’ın, Altıntop’un işini bitirme noktasına gelirken oldukça zorlu bir süreçten geçti. Evet, transfer zor iştir ama bu zorlukları da aşan kahramanlar vardır. Bunun son örneği Fatih Terim oldu. Hamit Altıntop’u ikna etmekle yetinmeyen Terim, arasının çok iyi olduğu Jose Mourinho ile de Kayseri usülü harika bir ticari alışveriş yaptı.

BOĞAZ’DAKİ YEMEK İŞE YARADI

Bilindiği gibi Terim ile Mourinho arasındaki dostluk 24 Mayıs’taki İstanbul ziyaretinde zirve yapmıştı. O gün bir şirket için İstanbul’a gelen Mourinho ile iki ayrı otelde yemek yiyen Fatih Hoca, Portekizli teknik adam ile dostluk bağlarını güçlendirmişti. İşte o dostluğun karşılığı G.Saray’a yaradı.

TERİM ARAYA GİRDİ

Cim-Bom Hamit transferini bitirmişti ama kulübü Real Madrid’le de iyi bir pazarlık yapmak gerekiyordu. Profesyoneller ile başlayan süreçte Fatih Terim devreye girerek Mourinho ile bir görüşme yaptı. Real Madrid’in kafasından 4.5-5 milyon euroluk bir rakam geçiyordu ve İspanyollar iyi bir para kazanmak istiyordu. Çünkü G.Saray, çok istekliydi.

Terim, Boğaz’da yediği yemekte kendisine ‘özel numaram’ diyerek telefonunu veren Mourinho’yu aradı. Portekizli hocadan yardım makul bir bonservis bedeli için yardımcı olmasını istedi. Böylece 4.5-5 milyon euroluk rakamı düşürmek için Mourinho, yönetimiyle görüşeceğini belirtti. Terim’in ricasını kırmayan Mourinho’ya rağmen Real Madridliler önce dirense de çok verimli bir sonuç elde edildi.

KAZANAN GALATASARAY OLDU

Real Madrid yöneticileri 2.5 milyon Euro’ya kadar Mourinho için indi. Böylece G.Saray, 30 yaşındaki yıldızın tapusunu alma noktasına geldi. G.Saray 2 milyon euro için diretse de 4.5 milyondan 2.5 milyon euroya inilmesi ile 2 milyon euroluk bir kazanç sağlandı. Böylece Fatih Terim ile Jose Mourinho arasındaki dostluktan kazanan taraf G.Saray oldu.

GERÇEK RAKAM

Hamit için kesin rakam borsaya bildirilince ortaya çıkacak. 4 yıllığına anlaşan Hamit için rakamın 2.9 milyon euro olduğu iddia edildi. G.Saray ise rakamın abartıldığına dikkat çekip Hamit’e 2.9 milyon Euro garanti ve maç başı 20 bin Euro ödeneceği belirtildi. Bu arada maç başı ücrette maksimum 500 bin euro barajı konacak ve böylece Hamit’in geliri maksimum 3.4 milyon euro olacak. Ücret dengesi de sağlanacak.

Etiketler: , , , , ,

Fatih Terim aradı Hamit’in fiyatı indi Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.