Fatih Terim: Beşiktaş Arena’da oynamalı

adminSpor0 Yorum 173 Kez Okundu23 Mayıs 2012

Fatih Terim: Beşiktaş Arena'da oynamalı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’den örnek çıkış. Fatih Terim, Fi Yapı İnönü Stadı’nın yıkımı sonrasında Beşiktaş’ın maçlarını Türk Telekom Arena’da oynayabilmesi gerektiği görüşünü ortaya attı.

Terim; bu konuda son kararın kesinlikle Yönetim Kurulu’na ait olduğunun altını çizdi fakat sözlerini şöyle sürdürdü:

“TÜRK TELEKOM ARENA’DA OYNAMALI”

“Beşiktaş’ın böyle bir isteği olursa elbette kararı yönetim kurulumuz verir. Ancak bana kalsa; Beşiktaş Türk Telekom Arena’da oynamalı derim. Futbolumuz içinde bulunduğu bu ortamda bütün kulüpler birbirlerine yardımcı olmalı. Biz daha önce üçümüz bir statta oynamadık mı? Şimdi neden olmasın. Hatta daha da ileri giderek destekliyorum. Beşiktaş’ın maç günleri, Galatasaray Store mağazamızın yarısı kullanım için Beşiktaş’a verilebilir. Store mağazasının yarısı siyah beyaz olabilir, Beşiktaş ürünleri satılabilir.”

“NEDEN BEŞİKTAŞ’A YARDIMCI OLMAYALIM?”

Fatih Terim bu konudaki görüşlerini daha da ileri taşıdı ve şu sözleri söyledi:

“Türk Futbolu’nun içinde bulunduğu bu ortamda birbirimize destek olmalıyız. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman dostumuz, eski futbolcu Fikret de dostumuz. Şampiyon olduk, birçok Beşiktaşlı’dan kutlama telefonu, mesajı aldık. Neden bir süre dostumuz Beşiktaş’a yardımcı olmayalım?”

Fatih Terim’e bu konuda “Galatasaray’ın daha önce Ali Sami Yen yıkılırken, maçlarını İnönü Stadı’nda oynamak istediğini ancak, o dönem ki Beşiktaş Yönetimi’nden destek görmediğini hatırlattık”

“ONLAR YAPMADI BİZ YAPALIM”

Terim bu hatırlatmaya ise şu cevabı verdi. “O dönemde şartlar oluşmamış olabilir. Başka sıkıntılar olabilir. Şimdi el ele verme zamanı. Onlar yapmasa da biz yapalım.”

Terim bu çıkışı ile İki kulüp arasındaki tarihi dostluğa malolacak önemli mesajlar verirken, Galatasaray ile Beşiktaş arasında henüz çok açığa çıkmayan stat sorunu hakkında da dostluk kapısını da aralamış oldu.

ULTRASLAN: ARENA’YI BEŞİKTAŞ’LA PAYLAŞMAYIZ

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Fatih Terim: Beşiktaş Arena’da oynamalı Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.