Fatih Terim UEFA’ya konuştu-Video

adminSpor0 Yorum 239 Kez Okundu21 Temmuz 2012

Fatih Terim UEFA'ya konuştu-Video

YENİ GALATASARAY’I ANLATTI

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, UEFA’nın resmi internet sitesine verdiği görüntülü röportajda, teknik direktörlüğe geldiğinden bu yana takımdaki yeniden yapılanma sürecini anlattı. 2010-2011 sezonunda ligi 8. sırada bitiren sarı-kırmızılı takıma doğru teşhisi koyduktan sonra, hızlı bir biçimde toparlanma sürecine girdiklerini belirten Terim, 20’ye yakın futbolcuyla yolların ayrıldığını, 9-10 yeni futbolcuyu takıma kazandırdıklarını hatırlattı.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

“ALİ SAMİ YEN DE SÖYLEMİŞTİ”

Geçen sezon, lig şampiyonu olma gibi bir hedefle yola çıkmadıklarını ifade eden Terim, ”Göreve geldiğimizde, Avrupa kupalarına yeniden katılmak gibi bir amaçla yola çıktık. Avrupa kupalarında mücadele etmek, zaten kulübün kuruluş amacında var. Kulübün kurucusu Ali Sami Yen, bir ifadesinde, (Avrupa’da mücadele edeceğiz ve başarılı olacağız) demişti” ifadelerini kullandı.

“ALTYAPI ARTTIKÇA BAŞARILAR GELİR”

Terim, Galatasaray’ın 2000 yılında UEFA şampiyonu olduğunda, 7 futbolcunun altyapıdan gelen oyuncular olduğunu belirterek, ”Şimdiki takıma bakarsanız, o zamanki seviyeye ulaşmış değiliz. Net bir yüzde veremem ancak altyapıdan gelen oyuncu sayımız, yüzde 50’nin altında diyebilirim. Ancak ben şuna inanıyorum, büyük başarılar, bu sayılar arttıkça gelir. Şimdi, altyapıyı ihmal etmiş gibi görünüyor olabiliriz ancak takıma, buradan gelen 2 futbolcuyu adapte ettik, bu sayıyı ileriki sezonlarda artırmak istiyoruz” diye konuştu.

BU SEFER TÜRKÇE KONUŞTU

Milli Takımlar Teknik Direktörü olduğu dönemde yaptığı İngilizce demeçlerle tartışma konusu olan Fatih Terim, bazı gazeteciler tarafından eleştirilmiş, basın toplantısında söylediği sözler, güldürü argümanı olmuştu.

İŞTE FATİH TERİM’İN O DEMEÇLERİ-TIKLAYIN

Etiketler: , , , , ,

Fatih Terim UEFA’ya konuştu-Video Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.