Fener Trabzonspor ve Beşiktaş’ı kurtardı

adminSpor0 Yorum 200 Kez Okundu17 Mayıs 2012

Fener Trabzonspor ve Beşiktaş'ı kurtardı

Fenerbahçe’nin kupayı kazanmasıyla birlikte Süper Final Şampiyonluk Grubu’nda 3’üncü sırayı alan Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi’ne 1’inci takım olarak gidecek. Bu grupta 4’üncü sırada yer alan Beşiktaş ise Avrupa Ligi’ne 2’inci takım olarak katılacak.

Türkiye Kupası’nı müzesine götürmesi halinde ‘Kupa 2’ye katılacak ilk takım konumuna gelecek Bursaspor, finalde mağlup olunca, UEFA Avrupa Ligi’ne katılacak 3’üncü takım durumuna düştü.

Bu tabloya göre; gruplara kalmak için play-off maçı oynayacak Karadeniz temsilcisi, Avrupa’da ilk maçına Ağustos ayının ortasında çıkacak. Beşiktaş, Temmuz sonunda 3’inci turda mücadele edecek. Temmuz ortasında 2’inci turda boy gösterecek Ertuğrul Sağlam’ın talebeleri ise en geç 20 Haziran’da topbaşı yapacak.

“Uluslararası Kupa Müsabakalarına Katılım” maddesinin ilgili bendi şöyle: Türkiye Kupası şampiyonu olan takım, aynı zamanda Play-Off Şampiyonluk Grubu sonunda 1. veya 2. sırada yer alır ise UEFA Avrupa Ligi’ne gidecek üçüncü takım, Türkiye Kupası Finalisti olan takım olacaktır.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Fener Trabzonspor ve Beşiktaş’ı kurtardı Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.