Fenerbahçe Küme mi Düşecek, Puanı mı Silinecek?

adminGüncel, Spor0 Yorum 278 Kez Okundu26 Ocak 2012

Şike ve teşvik primi iddialarından dolayı uzun süredir futbol gündeminde düşmeyen Fenerbahçe ve diğer kulüpler için bugün kritik bir gün. Bugün Ankara’da gerçekletirilen Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu halen devam ediyor. Kurulda yaşanan önemli bir gelişme ise “haklarında şike ve teşvik primi iddiası bulunan kulüplere uygulanması muhtemel yaptırımların, bir kereye mahsus olarak değiştirilmesi talebinin reddedilmesi oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağanüstü Genel Kurulunda haklarında şike ve teşfik primi iddiası bulunan kulüplere uygulanması muhtemel yaptırımların değiştirilmemesine karar verildi.

Ankara Sheraton Otel’de yapılan olağanüstü genel kurulda gündeme ilişkin konuşmaların ardından TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, eleştirilere cevap vermek için kürsüye çıktı. Aydınlar’ın delegelere hitaben yaptığı ”duygusal” konuşma sonrası Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, değişiklik önergesini oylamaya sundu.
Yapılan oylama sonucunda büyük bir çoğunlukla maddenin değiştirilmemesine karar verildi.

fenerbahce

Ankara’daki Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu’nda Türk futbolunun kaderine yön verilecek. Sheraton Otel’deki toplantı gecikmeli olarak saat 11.25′te başladı.
SÜPER LİG’İN 126 OYU VAR
Genel Kurul’da Süper Lig kulüplerinin 7’şer, Bank Asya’daki takımların 2’şer, 2. ve 3. Lig’deki temsilcilerin ise 1’er temsilcisi oy kullanabilecek. Ayrıca antrenörlerden, eski milli oyuncu, hakemler, eski başkanlar ve amatörlerden oluşan taban birliklerinin de 50 kişilik kontenjanı var.
DİVAN BAŞKANI KARADENİZ
Bu arada Genel Kurul’da Divan Başkanlığı’nı Beşiktaş Kulübü Divan Başkanı Yalçın Karadeniz üstlendi.
BOMBA ARAMASI YAPILDI
Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu öncesinde emniyet mensupları toplantının yapılacağı salonda bomba araması yapıldı.
Öte yandan bu tarihi kongreyi rekor sayıda emniyet birimi koruyor. Otelin güvenlik personelinin yanı sıra TFF‘nin anlaşmış olduğu özel güvenlik firması ve Ankara Emniyeti’ne bağlı mensuplarla toplam 480 emniyet görevlisi otel çevresi ve otel içinde önemler almış durumda.
AZİZ YILDIRIM’DAN ÇAĞRI
REKOR KATILIM!
Sheraton Otel’de gerçekleştirilen toplantıya delegeler yoğun ilgi gösterirken, 300 delegeden 240′ı toplantıda hazır bulundu.
ERZİK VE ŞÜKÜR DE SALONDA!
Olağanüstü genel kurulu, UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür de izledi.
GAZETECİ ORDUSU!
Genel Kurul’da “gazeteci ordusu” görev yapıyor… 72 muhabir, 12 foto muhabiri ve 30 kameraman Genel Kurul için otelde…
Kaynak: HABER TÜRK

Etiketler: , , , , , , ,

Fenerbahçe Küme mi Düşecek, Puanı mı Silinecek? Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.