Fenerbahçe, Moussa Sow ile büyük ölçüde anlaştı

adminGenel0 Yorum 336 Kez Okundu5 Ocak 2012

Senegal asıllı Fransız forveti Moussa SowFenerbahçe, uzun süredir istediği Lille’nin Senegal asıllı Fransız forveti Moussa Sow ile büyük ölçüde anlaştı

Sarı-lacivertli kulüpte Niang transferinden önce Asomoah Gyan ile birlikte gündeme gelen Sow, şartlar oluşmadığı için transfer edilememişti. Ancak Bienvenu ve Semih’in etkisiz oyunu nedeniyle golcü transfer etmek isteyen Fenerbahçe’de yöneticiler Ali Koç, Ali Yıldırım ve Nihat Özdemir’in, Fransız oyuncu ile büyük ölçüde anlaştıkları öğrenildi.

Ancak Sow’un transferi için iki önemli engel bulunuyor. Premier Lig’in güçlü temsilcisi Arsenal ve Newcastle United da 25 yaşındaki golcüyü kadrosuna katmak istiyor. Fransız haber kaynakları, her zaman Arsenal tarafından yakından takip edilen Sow’un, Wenger’in takımına gitmek istediğini yazarken, Newcastle ve Fenerbahçe’nin çalışmalarını sürdürdüğünü de ifade ettiler. Fransız basını, Fenerbahçe’nin daha önce Mevlüt Erdinç, Lisandro Lopez veya Bafé Gomis ile temasa geçtiğini, ama olumlu sonuç alamadığını da hatırlattı.

Sözleşmesi Haziran 2013’te bitecek Moussa Sow için Fenerbahçe’nin tek kozu para. Lille 15 milyon euro isterken, bu rakama 12 milyon euroluk teklif ile en çok Fenerbahçe yaklaştı. Arsenal ve Newcastle’ın ise 8 milyonun üzerine çıkmadıkları öğrenilidi. Sow’a Fenerbahçe 4,5 yıllık sözleşme önerirken golcü oyuncu ile büyük ölçüde anlaşıldığı belirtildi.

Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Temelli, daha öncei Twitter’dan Moussa Sow ile ilgili açıklamalarda bulunup, “Sow’la görüşmeler ne zaman gerçekleşecek?” sorusunu, “Görüşülüyor” şeklinde cevaplamış, ancak detay vermekten kaçınmıştı.

Öte yandan Sow’un transferini en çok isteyen isimlerden biri olan teknik direktön Aykut Kocaman’ın da Orduspor deplasmanına geç gidişinin ardında bu transferin yattığı iddia ediliyor.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Fenerbahçe, Moussa Sow ile büyük ölçüde anlaştı Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.