Fetih 1453 Filmi Yeni Fragmanı izle

adminGenel0 Yorum 639 Kez Okundu6 Ocak 2012

1453-Fetih

 ‘Fetih 1453’, 1453 fetih fragman 2, Fetih, fetih 1453 2 fragmani, fetih 1453 filmi, Fetih 1453 Filmi Yeni Fragmanı izle, Fetih 1453 Filmi Yeni Fragmanı izle Haberi

Bu zamana kadar çekilmiş en pahalı film olan Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethini konu alan ‘Fetih 1453′ün ikinci tanıtım videosu yayınlandı. Film 17 Şubat’ta vizyona girecek.

Bugüne kadar çekilmiş en yüksek bütçeli yerli sinema filmi olma özelliği taşıyan ‘Fetih 1453′, 17 Şubat’da vizyona giriyor. Çekimleri yaklaşık 3 sene süren filmde Fatih Sultan Mehmet’i Devrim Evin, Ulubatlı Hasan’ı İbrahim Çelikkol canlandırıyor. Urban’ın kızı Era rolünde ise Dilek Serbest yer alıyor.

İSTANBUL’UN FETHİ

17 Şubat’ta vizyona girecek olan film Babası II. Murat’ın ölümü üzerine ikinci kez tahta çıkan II. Mehmet’in şimdi kafasında gerçekleştirmesi gereken ilk öncelik Bizans İmparatorluğu’nun son toprağı olan Konstantinapolis’i Osmanlı Devleti’ne katmaktır. Bu uğurda ne yapılması gerekiyorsa genç padişah hiçbirinden feragat etmeyecektir…

Yapımcı Faruk Aksoy’un yönetmen yçnettiği ve Türk sinemasının en pahalı filmlerinden biri olan ‘Fetih 1453‘ün ikinci fragmanıda yayınlandı.

Fetih 1453 Filmi Yeni Fragmanı izle

 

EN BÜYÜK TARİHİ KAHRAMANLIK FİLMİ

Osmanlı Devleti’ne çağ atlatarak imparatorluğa taşıyan Fatih Sultan Mehmet’in 1451 yılında henüz İstanbul’u alma planları yaptığı dönemden başlayan film, şimdiye kadar çekilmiş en büyük tarihi-kahramanlık projesi olma iddiasında.
Filmde Molla Gürani’yi de yani Fatih’i yetiştiren üstadı ve Fatih Sultan Mehmet’in çocukken aldığı bu eğitim süreçleri de yer alıyor. 3 boyutlu animasyonların da yer aldığı filmin yönetmenliğini Faruk Aksoy üstlenirken, senaryoyu kaleme alan Atilla Engin ve İrfan Saruhan’a Prof.Dr. Feridun Emecen, Doç.Dr. Hülya Tezcan, Doç.Dr. Gülgün Köroğlu, sanat tarihçisi Massimo Farinelli’den oluşan geniş bir danışmanlar kadrosu da eşlik ediyor.

PEK ÇOK ÜLKEDE GÖSTERİME GİRECEK

Yapım süreci 2009 eylülünde başlayan ve 2012′nin ocak ayında tamamlanacak olan film Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, Fransa, İngiltere, İsviçre ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de gösterime girecek…

GÖRSEL EFEKTLER DİKKAT ÇEKİYOR

Özellikle görsel efektleriyle dikkat çeken film, yapımı için harcanan parayla adından oldukça söz ettirecek gibi gözüküyor.

Film 1451 yılında Fatih Sultan Mehmet’in fetih planlarını yaptığı andan itibaren başlıyor. Filmde Molla Gürani, yani Fatih’i yetiştiren üstadı ve Fatih Sultan Mehmet’in çocukken aldığı eğitim süreçleri de yer alıyor. Gerçek oyuncuların yer aldığı filmde 3 boyutlu animasyonlar da olacak.

17 MİLYON DOLARLIK DEV BÜTÇE

17 milyon dolarlık dev bütçesiyle Yeşilçam’ın en pahalı filmi olan ‘Fetih 1453′te bir de ilk gerçekleşecek. Sinema severler Filmde Ulubatlı Hasan’ı canlandıran İbrahim Çelikkol ile İstanbul’un son savunucusu Guistiniani’yi oynayan Cengiz Coşkun’un kılıçlı mücadelesini tam 5 dakika kesintisiz izleyecek.
Fetih 1453 – Yeni Fragman HD Fetih 1453 – Fragman (Official Trailer HD) FETİH 1453 – Film – Fragman (OFFICIAL TRAILER) Türü Tarih, Savaş, Kahramanlık, Aşk Yapım Şirketi Aksoy Film Yapımcılar Faruk Aksoy, Ayşe Germen Yönetmen Faruk Aksoy Görüntü Yönetmeni Mirsat Heroviç Senaryo Atilla Engin, İrfan Saruhan Müzik Benjamin Wallfisch Yapım Yönetmeni Servet Aksoy, Faruk Metin Kostüm Canan Göknil 3D Efect Serkan Zelzele ( EPİC FX STUDİOS) , Hamit Keleş ( C4 / Paradox) Kurgu Erkan Özekan Oyuncular Devrim Evin, İbrahim Çelikkol, Dilek Serbest, Recep Aktuğ, Erden Alkan, Cengiz Coşkun, Şahika Koldemir, Naci Adıgüzel, Alirıza Soydan, Edip Tüfekçi, Sedat Mert Danışmanlar Prof.Dr. Feridun Emecen, Doç.Dr. Hülya Tezcan, Doç.Dr. Gülgün Köroğlu, Mimar, Sanat Tarihçisi Massimo Farinelli , Öğr. Gör. Adem Saraç Yapım Tarihi Eylül 2009 — Ocak 2012 Gösterim Tarihi Şubat 2012 Süre 160 – 170 Dakika Gösterileceği Ülkeler Türkiye, Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, Fransa, İngiltere, İsviçre, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Fetih 1453 Filmi Yeni Fragmanı izle Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.