Figes Konya’da !

adminGenel0 Yorum 227 Kez Okundu5 Ocak 2012

Selçuk Üniversitesi’nin kurulum aşamasında olan IEEE topluluğu zaman kaybetmeden eğitim ve seminerlerine başladı .

Kurulum için onay bekleyen IEEE topluluğunun kurucu üyesi ve temsili genel başkanı Coşkun ERŞAHİN tarafından davet edilen Figes ekibi , 22 Aralık 2011′de Mühendislik & Mimarlık Fakültesi Halil Cin Konferans Salonu’nda Matlab & Simulink semineri verdi .

Genel Başkan Coşkun Erşahin , topluluk onay aldıktan sonra Türkiye’nin ve dünyanın teknoloji & bilişim sektöründe önde gelen firmaların ceo , proje müdürü , proje mühendisi seviyesindeki personelini Selçuk Üniversitesi’ne davet ederek , sertifikalı eğitimler düzenleyeceklerini belirtti .

Bu sertifikaların , staj ve iş bulma konusunda , öğrencilere ciddi kazanımlar getireceğini belirten ERŞAHİN , yıl içerisinde de yurtiçi ve yurtdışı fuarlara etkin bir şekilde katılım sağlayarak sektörün yakın takipçisi olacaklarını dile getirdi .

Hedefler arasında üniversite sanayi işbirliğini arttırmak olduğunu vurgulayan ERŞAHİN , inovasyon çalışmalarında bulunarak Tübitakve Sanayi Bakanlığı için proje çalışmalarında bulunacaklarını ifade etti.

Figes Kimdir ?

FİGES A.Ş. 1990 yılında kurulmuş bir mühendislik firmasıdır. Tasarım, analiz ve test mühendislerinden oluşan uzman kadrosuyla Savunma, Havacılık ve Otomotiv sektöründe konsept tasarımından prototip imalatına kadar bir alanda anahtar-teslim proje hizmetleri vermektedir.

Merkez ofisi Bursa Uludağ Üniversitesi, Ulutek Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde, şube ofisleri ise Ankara’da ODTÜ Teknokent’te ve İstanbul-Tuzla Tersaneler Bölgesinde yer alan FİGES, bu bölgelerde uzmanlıkmerkezleri oluşturmuştur. Savunma ve Havacılık Sanayine Ankara ofisinden, Denizcilik Sanayine ise İstanbul-Tuzla’dan, otomotiv sanayine ise Bursa’daki merkez ofisinden hizmet vermektedir .

FİGES, yaklaşık 20 yıllık kanıtlanmış tecrübesi, %100 yerli sermayesi ile ulusal Savunma ve Havacılık Sanayi şirketlerine çeşitli projelerde sunduğu ileri mühendislik projeleriyle ülkemizin hizmetindedir. DenizKuvvetleri’nin MİLGEM projesinin ileri mühendislik hesaplarını yüklenmiş ve bu görevini başarı ile tamamlamıştır. Halen deniz, kara, hava ve uzay platformlarında çeşitli ulusal savunma projelerinde alt sistem tasarlayıcısı olarak görev yapmaktadır.

FİGES, dünyanın önde gelen motor üreticilerinden Cummins Inc. (A.B.D.) tarafından “Öncelikli Analiz Tedarikçisi” seçilmiş ve günümüze kadar 600′ün üzerinde ileri mühendislik projesi gerçekleştirmiştir.

FİGES A.Ş.’nin birincil hedefi, ülkemizin sanayi kuruluşlarının Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetlerine ileri mühendislik desteği vererek ulusal sanayimizin teknoloji düzeyinin yükselmesine ve böylece uluslararası piyasalarda rekabet gücünün artmasına katkıda bulunmaktır

Etiketler: , ,

Figes Konya’da ! Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.