Fikret Orman: Avrupalı hoca olabilir

adminSpor0 Yorum 155 Kez Okundu18 Mayıs 2012

Fikret Orman: Avrupalı hoca olabilir

Beşiktaş başkanı Fikret Orman CNBC-e’e katıldığı bir programda kulübün mali dengesinden transfer politikasına kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu. Transferde bundan sonra yüksek rakamların ödenmeyeceğini belirten Orman, herkesin konuştuğu Fernandes ile ilgili de son noktayı koydu.

İşte Fikret Orman’ın o açıklamalar: 

Benim genel yapım mütevazi ve yapmadan konuşmak olmadığı için genel konuşmaktan çekiniyorum. 10 Haziran’da genel kurulumuz var. İpotek satışıyla bir ilgili talep yok. Bizden önceki dönemde hisse satışı yapılmış. Ama biz hisse satışı düşünmüyoruz. Bütçesel işler yapmayı planlıyoruz.

FAHİŞ ÜCRETLERE SON

Beşiktaş’ın gideri, gelirinden fazla. Beşiktaş A.Ş son 8 senedir zarar ediyor ve buna tahammül edemeyiz. Beşiktaş artık fahiş ücretler ödemeyecek. Çok fazla ücret alan oyuncular varsa ya bizim istediğimiz rakamlara inecekler ya da gidecekler. 1 milyon gibi bir sınır yok. Oyunu ve takıma katkısına göre rakamlar belirlenecek.

FERNANDES İÇİN CİDDİ TEKLİF YOK

Fernandes ile ilgili hiç bir görüş yapmadım çok iyi bir teklif gelirse gider aksi takdirde düşünmüyorum. Fenerbahçe ve Galatasaray, Fernandes için kapımı çalmadı. Ama yurtdışından önemli kulüpler var. Fakat onlarda benim görüşeceğim ciddiyette teklifler yok..

AVRUPALI HOCA OLABİLİR

Futbol takımını yeniden kuruyoruz. 5 senelik bir plan yapıyoruz ve hocamızla böyle devam edeceğiz. Tayfur Havutcu çok iyi biri, çok iyi bir Beşiktaşlı. Çok örnek bir adam. Komite olarak kendi içimizde bir karar vereceğiz. Ama şu an bir karar alınmadı. Tayfur, Beşiktaş’ın evladıdır. Hepimiz Beşiktaş için karar alacağız. Ben hislerimle karar almam. Beşiktaş’ın iyi olması için kararlar vermek zorundayım. Karar verilmeden kamuoyu önünde konuşamam. Alteratifler var, ekiplerimiz çalışıyor. Avrupalı hoca olabilir..

“GÜZEL BİR STAT YAPACAĞIZ”

Bakanımızın şehirle alakalı olarak şüpheleri var. Halkı rahatsız edecek bir proje içinde ben de olmam. Ben de İstanbul’da yaşıyorum. Kimsenin 30 sene sonra arkamdan beddua etmesini istemem. Bu stadı 40 sene kullanma hakkımız var. 40 sene sonraya ne benim, ne de bakanımızın ömrü yetmez. O çevreyi bozmadan depremsel konuarı da inceleyerek bir sistem haline getirmemiz lazım. Stad’ın sıkıntıları var. Düzgün bir stat yapacağız. Bakanımız benimle aynı fikirde, bana destek veriyor. Herkesin onay vereceği bir stat yapacağız. Bu statlar 1947’de yapılmış, deniz kumuyla yapılmış, denizin kenarında korozyon olmuşlar, sorunlu durumlar var…

İNÖNÜ İÇİN ŞU AN YIKIM İZNİ YOK

İstanbul’daki statlardan birisi TT Arena. Taraftarımız için de oynayacağımız stat önemli. Beşiktaş her yerde oynar. Yetiştirebilirsek kendi stadımızda oynarız. İzin prosüdüründeyiz şuan bir izin yok. Olmayan bir izin için şu zaman yıkacağız diyemeyiz..

ŞEREF BEY STADI OLABİLİR

Beşiktaş tarafarı takımını her yerde desteklemeye devam edecek, yeri önemli değil. Neresi olursa olsun, gelip bizi destekleyecekler. Beşiktaş’ta ilk stat projesini ben yaptım. TT Arena mimarını da ben getirdim. Bizim stat gelirlerimiz 15 Milyon olurken rakiplerimiz 55 milyonlara çıktı ve bu arayı kapatmalıyız. UEFA kritelerine uygun bir stat olacak. Dengeler var ve yeni bir tartışma konusu açmanın anlamı yok. Ben Beşiktaşlım kurucularımız önemserim. Şeref beyin ismi olur mu bilemiyorum. Şeref beyin bir söz vardır “feda”.. Bu söz yeni T-Shirtlerimizde var. Gündemimiz stat yapılacak, yıkılacak konusu. İsim için daha sonra karar verilecek..

BEŞİKTAŞ’IN ÇOK FAZLA SORUNU VAR

Takımda yüzde yüz gençleşme olacak. Bu oyuncular altyapıdan ve tanıdığımız potansiyeli olan genç oyunculardan oluşacak. Zaten bizim geleneğimiz bu..

Kurumsal yapı oluşturmaya çalışıyorum. Hep söyledim elimde sihirli değnek yok. Beşiktaş’ın çok fazla sorunu var. Biz bunların üstesinden geliyoruz. Zaman ihtiyacımız var. Geçmişten gelen çok fazla borçlarımız var. Bunları çözeceğiz. Maddi gücün kaynağı Beşiktaşlılar. Çok önemli projelerimiz var..

“TUNCAY ÖZİLHAN’DAN YARDIM İSTEDİM”

Beşiktaş’ın borçaları taksitlendirilmiş, bizler de ödüyoruz. Davalar devam ediyor. Yargı kararını vermiş. Eski yönetim kurulu üyeleri ile açılmış davalar. Beşiktaş’ın borçları üzerine davalar açılmış. Devam eden davalar var. Verilen yanlış kararlar kulübe yansıyor.. Avrupa için sorun çıkmaması gerekiyor çok fazla zaman ve emek harcıyoruz. Davanın öncesi ve sonrasında özellikle 2 hafta önce aldığımız Avrupa Kupaları’na katılabilir” belgesi için çok fazla çalıştık..

Tuncay Özilhan’dan Beşiktaş’a yardımcı olmasını istedim ama bu Basketbol ile alakalı değildir..

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Fikret Orman: Avrupalı hoca olabilir Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.