G.Saray’da Hamit krizi

adminSpor0 Yorum 164 Kez Okundu20 Mayıs 2012

G.Saray'da Hamit krizi

Doğrudan katılacağı Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olacak bir kadro oluşturmak için kolları sıvayan Galatasaray’a, Hamit Altıntop’tan kötü haber geldi.

YÜKSEK MALİYET PROBLEM YARATTI

Devler Ligi arenasında uzun bir aradan sonra boy gösterecek olan sarı-kırmızılılarda transfer listesinin ilk sırasında olan Hamit’in yüksek maliyeti problem yarattı. Real Madrid ile kurulan temaslarda İspanyol kulübünün, 29 yaşındaki milli futbolcu için astronomik bir rakam istediği öğrenildi. Geçen sezon bedelsiz kadrosuna kattığı Altıntop için 10 milyon euro bonservis bedeli belirleyen Real Madrid’in, kiralama bedeli olarak ise 5 milyon euro talep etmesi büyük şaşkınlık yarattı.
Felipe Melo’yu 1.5 milyon euroya kiralayan sarı-kırmızılıların, Hamit Altıntop için belirlenen 5 milyon euroluk kiralama ücretini çok yüksek buldukları kaydedildi.
Teknik Direktör Fatih Terim’in kadrosunda görmek istediği ilk ismi İstanbul’a getirmek için şartları zorlayan Galatasaray’ın karşısına ikinci problem olarak ise Hamit’in kulübünden aldığı yüksek ücret çıktı. Real Madrid’den senelik 4.5 milyon euroya yakın bir rakam alan Altıntop’un kazandığı yüksek paranın da Cim-Bom’u ciddi bir biçimde düşündürdüğü kaydedildi.

GALATASARAY İNDİRİM BEKLİYOR

Takım içi dengeleri bozmak istemeyen Galatasaray’ın, Hamit transferini yüksek maliyeti nedeniyle askıya aldığı vurgulandı. Başarılı futbolcu için kiralama formülü üzerinde durulurken, İspanyolların ve Hamit’in indirime yanaşmaması durumunda transferin gerçekleşmeyeceği bildirildi.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

G.Saray’da Hamit krizi Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.