Gültan Kışanak: Yanıt vermesini biliriz

adminGüncel0 Yorum 205 Kez Okundu28 Kasım 2012

BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, dokunulmazlıkların kaldırılması yönünde bir yolun tercih edilmesi halinde bunun siyasi bir operasyon olacağını belirterek, “Biz de buna siyasi bir yanıt vermesini biliriz” dedi.

“O ZAMAN KONUŞURUZ”

BDP Mamak ilçe örgütü tarafından düzenlenen aşure etkinliğine katılan Kışanak, burada gazetecilerin, BDP’li bazı milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması yönündeki tartışmalara ilişkin sorularını cevapladı. Kışanak, o konuda dün son noktayı koyduğunu belirterek, “Eğer böyle bir yolu tercih ederlerse zamanı geldiğinde biz ne söyleyeceğimizi biliriz. O zaman konuşuruz. Şimdi konuşmayı gerekli ve faydalı görmüyoruz” diye konuştu.

“YANIT VERMESİNİ BİLİRİZ”

Türkiye’nin, bu konuyu tartışmakta hiçbir çıkarı olmadığını ifade eden Kışanak, “Sorunlarımızı çözme konusunda hiçbir işe yarayacak yol ve yöntem değildir. Ama ona rağmen ısrar ederlerse gerekli açıklamayı yaparız. Şimdi bunları konuşmaya hiç gerek yok. Böyle bir durum olursa en nihayetinde siyasi bir operasyon olur. Biz de buna siyasi bir yanıt vermesini biliriz” şeklinde konuştu.

Etiketler: , , , , , , , ,

Gültan Kışanak: Yanıt vermesini biliriz Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.