Haliç metrobüs yolu bu gece bakıma alınıyor

adminGüncel0 Yorum 162 Kez Okundu16 Ağustos 2012

Fatih Sultan Mehmet (FSM) köprüsünde ise 20 Ağustos’ta gece 00.00’dan itibaren 3 şerit trafiğe kapatılırken, kalan 5 şerit ise trafiğin yoğun olduğu istikamette 3 şerit, diğer istikamette 2 şerit olacak şekilde hizmet verecek.

İSFALT’tan yapılan yazılı açıklamada, FSM ve Haliç Köprüsü’nde devam eden yol çalışmalarıyla ilgili bilgi verildi. Açıklamada, FSM köprüsü üst yapı yenilemesi ve çelik tabliyenin bakımı çalışmalarının devam ettiği belirtilerek, “Mahmutbey Batı Kavşağı – Çamlıca Gişe Sahası Arası (Boğaziçi Köprüsü – Mahmutbey Havalimanı Bağlantı Yolu Dahil) Üstyapı İyileştirmesi ve Büyük Onarım İşi” kapsamında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üstyapı yenilemesi ve çelik tabliyenin bakımı çalışmaları devam etmektedir” denildi.

FSM’DE 20 AĞUSTOS’TA GECE YARISI 3 ŞERİT KAPANACAK

10 Temmuz’da köprünün kuzey taşıma yolu Anadolu-Avrupa geçişi istikametinde sağ iki şeridin trafiğe kapatılarak çalışmalara başlanıldığı hatırlatılan açıklamada, 20-21 Ağustos tarihlerinde yapılacak asfalt çalışmaları nedeni ile aynı yönde (kuzey taşıma yolu) 1 şeridin daha trafiğe kapatılacağı belirtilerek, “20 Ağustos Pazartesi günü saat 00:00’dan itibaren 3 şerit trafiğe kapalı olacak, kalan 5 şerit ise trafiğin yoğun olduğu istikamette 3 şerit, diğer istikamette ise 2 şerit olacak şekilde trafiğe hizmet verecektir.

Asfalt çalışmalarının tamamlanmasını takiben 22Ağustos Çarşamba günü kapatılan 3. şerit tekrar trafiğe açılacaktır” duyurusu yapıldı. Haliç Köprüsünde ise 16 Ağustos 2012 tarihinde, gece yarısından sonra metrobüs yolunun bakıma alınacağı, metrobüs seferlerinin bakımı aksamadan tamamlanan şeritten yapılacağı, söz konusu bu çalışmalar esnasında gerekli tüm önlemlerin alınacağı bildirildi. 

Etiketler: , , , , ,

Haliç metrobüs yolu bu gece bakıma alınıyor Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.