Hayatınızı kolaylaştıracak 8 uygulama

adminİnternet, Teknoloji0 Yorum 663 Kez Okundu16 Nisan 2013

Hayatınızı kolaylaştıracak 8 uygulama. Hayat gün geçtikçe biraz daha karmaşık hale gelirken neden teknolojinin sunduğu yardım elini geri çevirelim ki?

Eğer meşgul ya da çok fazla zamanı olmayan biriyseniz ya da sadece düzene girmeye ihtiyacınız varsa, işte hayatınızı organize edecek en iyi aplikasyonlar:

1Password

Email hesabınız için şifre, işyerinde bilgisayarınızda oturum açmak için şifre, kredi kartınız için, internet bankacılığı için, cep telefonunuz için, apartman kapınız için… bu liste uzar gider. Üstelik sürekli olarak güvenli ve birbirinden farklı şifreler kullanmamız gerektiği söyleniyor, işte 1Password adlı aplikasyon tam da bunu yapıyor: İhtiyacınız olan her şey için en güvenlikli şifreleri oluşturup bunları cep telefonunuzda saklıyor. Telefonunuz çalındığında
ise (ki böyle bir şey olsun kimse istemez) şifreleriniz de çalınmış olmuyor, aplikasyon kimliğinizi doğrulamadığınız sürece çalışmıyor.
Google 'Chromebook' videosu internete sızdı
Bounce
Bu organize olmanıza yardım edecek en sofistike aplikasyonlardan biri. Eğer çokça randevunuz varsa, zamanında orada olmak için kaçta çıkmanız gerektiğini kestiremiyor olabilirsiniz. Bu aplikasyon, kişisel takviminizle senkronize olarak çalışır ve size son trafik durumları ile varmanız gereken nokta için haritaları gösterir ve tahmini varış sürenizi de hesaplar.

Clear
Eğer liste yapmayı sevenlerdenseniz, Clear’ı da seveceksiniz. Apple Aplikasyon Store kullanıcıları tarafından 2012’nin en iyi aplikasyonlarından birisi seçildi. Eğer hayatınızı kolaylaştırmak için bir aracıya ihtiyacınız varsa, tam da ondan bahsediyoruz. Yapılacaklar listesi, alışveriş listesi, kutlama ya da teşekkür kartı yollanacaklar… Ayrıca notepad özelliği de olduğu için kendinize notlar ya da hatırlatıcılar yazabilirsiniz.

52 Organizing Missions
Ev işleriyle ilgili uzun bir listeniz var mı? Asla düzenlenmeyen bir depo? Darmadağınık çocuk odaları? Küçük onarım ve bakım işleri? İşten eve yorgun argın gelip orda da işleriniz olduğunu fark etmeniz oldukça can sıkıcıdır. Bu kaosa bir son vermek ve belirli bir düzenle biriken tüm işlerden kurtulmanızı sağlamak ise 52 Organizing Missions işi. Oldukça basit ama kullanışlı. Her hafta 30 dakikada halledebileceğiniz bir işle görevlendiriliyorsunuz. Aplikasyon sayacını kurup işe koyuluyorsunuz ve size verilen zamanda görevinizi tamamlarsanız, level atlayıp yeni görevlere yelken açabilirsiniz.

Dinner Spinner
Akşam yemeği için ne pişireceğinizi düşünmek çoğu zaman canınızı mı sıkıyor? Bir markete girip çeşitli barkotlar okutabilir ve bu malzemeleri içeren tariflere yönlendirilirsiniz. Meşgul bir anne ya da değişik bir şeyler pişirmek isteyen biri iseniz, sizi binlerce tarife ulaştırabilecek bu aplikasyonu seveceksiniz.

Mint
Kontrolü elde tutmak demek, bütçenizi doğru kontrol etmek demektir. Paranızı doğru değerlendirmek için kullanabileceğiniz aplikasyonlardan birisi de Mint. Eğer paranızın görsel yansımasını görmek isterseniz bu aplikasyonu seveceksiniz çünkü bütçenizi ve onu nasıl harcadığınızı size çizelgeler ve grafiklerle sunuyor. Çeşitli faiz ya da kar önerilerinde bulunduğu gibi fatura ödemelerinizi de size anımsatıyor.

Pushpins
Market alışverişinizi organize etmeniz için pek çok aplikasyon var ama Pushpins bunların başında geliyor. Eğer 200.000 ‘den fazla ürünün besin değerini istiyorsanız, tüm manav alışveriş listelerinizin düzenlenmiş olmasını ya da indirim kartlarınızın başlangıç ve bitiş tarihlerini bu aplikasyon size göre. Hepsini yapıyor ve hatta lokal marketinizde sizi yönlendirmek için sunumuna ziller ve ıslıklar gibi uyarıcılar ekliyor.

Pocket
Hayatınızı düzenleyecek düşünceli, akıllı küçük aplikasyonlardan biri de Pocket. İnternette dolaşırken bulduğunuz bir makaleyi daha sonra okumanız için saklıyor. Bir anda ilginizi çekebildiği halde zamanınız olmadığı için atladığınız onca yazıyı düşünün. Artık hepsini bir arada toplayabilir ve ilk fırsatta geri dönüp, tadını çıkarabilirsiniz.

hthayat.com

Etiketler: , , , ,

Hayatınızı kolaylaştıracak 8 uygulama Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.